Černá Perla v hotelovém baru Old Times

Kakaovou krásku, loď pirátů z Karibiku či vrcholnou součást vzácného šperku, ale také exkluzivní koňak – to vše si můžeme představit pod slovy „Černá Perla".

Koňak je výsledkem mísení starostlivě uchovávaných pálenek v poměru, jenž je pečlivě střeženým výrobním tajemstvím. Tyto pálenky posloužily i pro výrobu věhlasného koňaku Louis XIII Black Pearl značky Rémy Martin, jehož jeden prodejní kus z limitované kolekce 786 lahví získal hotel Carlsbad Plaza v říjnu 2008 do své sbírky. Tato vzácnost kombinuje odhadem až 1200 pálenek starých 40 až 100 let.

Původně byla "Černá perla" věnována Ludvíku XIII., jehož jméno nese. První lahev z této vzácné série byla nalezena roku 1850 poblíž místa, kde se v historii udála bitva o Jarnac. Rodina Rémy Martin lahev ještě ve stejném roce zakoupila a vytvořila její kopie. Od roku 1960 byla "Černá perla" uložena ve velmi vzácném původním sudu ve sklípku rodiny Rémy Martin. Z tohoto jediného sudu bylo naplněno již zmíněných 786 lahví limitované kolekce.

Tyto unikáty již vlastní soukromí majitelé, luxusní hotely, obchodníci i některé významné osobnosti, jako například monacký princ Albert. Klasicistické karafy jedinečného koňaku, které jsou vyrobeny z ručně foukaného křišťálu Baccarat v barvě antracitu, zdobí platinové detaily. Za první lahev tohoto koňaku, kterou nabízela internetová aukční síň eBay, utratil francouzský kupec 12 tisíc eur, za rekordní částku 62 tisíc eur byl koňak Louis XIII Black Pearl prodán v Japonsku.

Hotel Carlsbad Plaza je jediným hotelem v České Republice, který nabízí delikátní koňak Louis XIII Black Pearl. Černá Perla tak rozšířila již existující hotelovou sbírku koňaků a byla umístěna do expozice v hotelovém baru Old Times k lahvím Delamain Voyage, Camus 1878 a Louis XV.

Galerie

Černá Perla

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011

↑ nahoru