Champagne: Šumivý francouzský zázrak

Šampaňské je specifické ve všech ohledech. Víte, že se stáčí do silnějších vinných lahví a má hodně vyhloubené dno, aby odolalo tlaku šumivého nápoje? Že korková zátka má tvar hříbku a její kovová část se nazývá agrafa? Že se šampaňské servíruje o teplotě 6 až 8 stupňů do skleniček tvaru flétny, aby se řádně rozvinuly žlutavé tóny i příchuť? A že jako jediné víno se dá pít ke každému jídlu?

Vinná réva dozrává na svazích kraje Champagne již od prvního století našeho letopočtu. Svůj věhlas ale získala až v okamžiku, kdy z ní bylo vyrobeno první - tolik milované a oslavované - šampaňské. Legenda hovoří o tom, že bublinky, které šampaňské proslavily, objevil v 17. století náhodou benediktinský mnich Dom Pérignon.

Vynikající chuť vybraných značek Champagne můžete okusit také v hotelu Carlsbad Plaza, který nabízí znamenitý a vytříbený výběr toho nejlepšího šumivého moku.

Svou téměř dvěstěpadesátiletou historií se pyšní značka Champagne Louis Roederer. Unikátnost vína docenil i ruský car Alexandr II., na jehož popud se Roedererové stali carským dvorním dodavatelem. Champagne Louis Roederer CRISTAL je stáčeno do speciálních křišťálových lahví, navržených před stovkou let právě pro ruského cara. Vinařská rodina Roedererů se však specializuje především na fantastickou odrůdu Brut Premier, která tvoří téměř 75 % její produkce.

Značka Moët & Chandon, s více než 260 let starou tradicí, je oficiálním dodavatelem vína pro Vatikán a královské rodiny v Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku i Velké Británii. Hotel Carlsbad Plaza nabízí dva luxusní představitele tradičního vinařského podniku Moët and Chandon: růžové víno Rosé Imperial s ovocnou chutí a příměsí odrůdy Pinot Noir, a Brut Imperiál, složený z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier s vynikající vlastností podpořit apetit uprostřed bujaré hostiny.

Šumivé víno Cuvée Dom Perignon nese jméno slavného vynálezce, za značkou Cuvée Dom Perignon se však skrývá mnohem více – delikátní světle žluté šampaňské se zelenými odlesky, kombinující odrůdy Pinot Noir a Chardonnay.

Neméně znamenitým vínem z nabídky hotelového baru je Veuve Clicquot Brut. Víno s tradicí od roku 1772, o jehož slávu a jedinečnou kvalitu se zasloužila svého času dokonce žena – madam Clicquot - vdova po jednom z majitelů, přezdívaná Grand Dame of Champagne, se honosí svou prvotřídní kvalitou a výjimečnou chutí.

Využijte bohaté nabídky skvělých značek a zvolte si svůj luxusní šumivý prožitek.

Galerie

Champagne

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011


Přidat nový komentář
abstract wallpapers sdasda

17. ledna 2017 14:54


Thanks for taking the time to discuss this, I feel strongly about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.

Reagovat

humatrope 5mg sdasd

16. ledna 2017 11:12


Thank you very much for the sharing! COOL..

Reagovat

Calgary office movers jams

14. ledna 2017 20:04


Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include.

Reagovat

click site click site

14. ledna 2017 11:21


I think I have never seen such blogs ever before that has complete things with all details which I want. So kindly update this ever for us.

Reagovat

cari duit cari duit

14. ledna 2017 9:24


Thanks for such a great post and the review, I am totally impressed! Keep stuff like this coming.

Reagovat

North Valley Bank Redding CA North Valley Bank Redding CA

14. ledna 2017 9:13


Interesting post. I Have Been wondering about this issue, so thanks for posting. Pretty cool post.It 's really very nice and Useful post.Thanks

Reagovat

male exotic dancers male exotic dancers

14. ledna 2017 8:55


I'm happy to see the considerable subtle element here!.

Reagovat

Child Seat Rentals Child Seat Rentals

14. ledna 2017 8:44


Hi buddies, it is great written piece entirely defined, continue the good work constantly.

Reagovat

www.libertycounselingcenter.com jams

13. ledna 2017 17:33


hello!! Very interesting discussion glad that I came across such informative post. Keep up the good work friend. Glad to be part of your net community.

Reagovat

the cannabis joint jams

9. ledna 2017 18:56


Thanks for sharing the info, keep up the good work going.... I really enjoyed exploring your site. good resource...

Reagovat

cannabis grow racks jams

8. ledna 2017 17:53


Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post.

Reagovat

how to cultivate cannabis jams

7. ledna 2017 18:04


Good post but I was wondering if you could write a litter more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!

Reagovat

High Trust Flow backlinks asd

5. ledna 2017 18:59


I feel ecstatic I found you website and blogs.

Reagovat

dui law johna7870@gmail.com

30. prosince 2016 8:55


This is really pretty cool place I like it because it has everything I want more on this blog soon.

Reagovat

dell Laptop drivers carissa30

29. prosince 2016 15:08


To fix all those driver problems, you need to download the proper or the latest Dell drivers for Windows 10. In fact, you can get Dell computer drivers updates for free.

Reagovat

harvard case solutions harvard case solutions

28. prosince 2016 11:04


Such a nice post, keep providing good resources.

Reagovat

HBS case solution HBS case solution

28. prosince 2016 10:30


Dissertation Guidance Provides quality Online Dissertation Help for students.

Reagovat

Writing a Legal Case Study Writing a Legal Case Study

28. prosince 2016 9:02


I genuinely appreciated understanding it. Sitting tight for some more incredible articles like this from you in the nearing days

Reagovat

Case Solution Case Solution

28. prosince 2016 8:41


thecasesolution123@gmail.com

Reagovat

Zobrazené záznamy: od 1 do 20 (celkem 784)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další »

Newsletter

↑ nahoru