Champagne: Šumivý francouzský zázrak

Šampaňské je specifické ve všech ohledech. Víte, že se stáčí do silnějších vinných lahví a má hodně vyhloubené dno, aby odolalo tlaku šumivého nápoje? Že korková zátka má tvar hříbku a její kovová část se nazývá agrafa? Že se šampaňské servíruje o teplotě 6 až 8 stupňů do skleniček tvaru flétny, aby se řádně rozvinuly žlutavé tóny i příchuť? A že jako jediné víno se dá pít ke každému jídlu?

Vinná réva dozrává na svazích kraje Champagne již od prvního století našeho letopočtu. Svůj věhlas ale získala až v okamžiku, kdy z ní bylo vyrobeno první - tolik milované a oslavované - šampaňské. Legenda hovoří o tom, že bublinky, které šampaňské proslavily, objevil v 17. století náhodou benediktinský mnich Dom Pérignon.

Vynikající chuť vybraných značek Champagne můžete okusit také v hotelu Carlsbad Plaza, který nabízí znamenitý a vytříbený výběr toho nejlepšího šumivého moku.

Svou téměř dvěstěpadesátiletou historií se pyšní značka Champagne Louis Roederer. Unikátnost vína docenil i ruský car Alexandr II., na jehož popud se Roedererové stali carským dvorním dodavatelem. Champagne Louis Roederer CRISTAL je stáčeno do speciálních křišťálových lahví, navržených před stovkou let právě pro ruského cara. Vinařská rodina Roedererů se však specializuje především na fantastickou odrůdu Brut Premier, která tvoří téměř 75 % její produkce.

Značka Moët & Chandon, s více než 260 let starou tradicí, je oficiálním dodavatelem vína pro Vatikán a královské rodiny v Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku i Velké Británii. Hotel Carlsbad Plaza nabízí dva luxusní představitele tradičního vinařského podniku Moët and Chandon: růžové víno Rosé Imperial s ovocnou chutí a příměsí odrůdy Pinot Noir, a Brut Imperiál, složený z odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier s vynikající vlastností podpořit apetit uprostřed bujaré hostiny.

Šumivé víno Cuvée Dom Perignon nese jméno slavného vynálezce, za značkou Cuvée Dom Perignon se však skrývá mnohem více – delikátní světle žluté šampaňské se zelenými odlesky, kombinující odrůdy Pinot Noir a Chardonnay.

Neméně znamenitým vínem z nabídky hotelového baru je Veuve Clicquot Brut. Víno s tradicí od roku 1772, o jehož slávu a jedinečnou kvalitu se zasloužila svého času dokonce žena – madam Clicquot - vdova po jednom z majitelů, přezdívaná Grand Dame of Champagne, se honosí svou prvotřídní kvalitou a výjimečnou chutí.

Využijte bohaté nabídky skvělých značek a zvolte si svůj luxusní šumivý prožitek.

Galerie

Champagne

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011


Přidat nový komentář
Re: ORAL THRUSH CURES trueseo

23. října 2016 21:16

Odpověď na komentář: <a href='http://thrushtreatmentcenter.com'>ORAL THRUSH CURES</a> Some truly wonderful work on behalf of the owner of this internet site , perfectly great articles .


just so you know, yes oral its good just like <a href="http://www.8techs.com">8techs.com</a>

Reagovat

Best Fitness Band trueseo

23. října 2016 21:15


nice work and article, keep it up and i will be following you

Reagovat

ORAL THRUSH CURES JAMS

23. října 2016 9:52


Some truly wonderful work on behalf of the owner of this internet site , perfectly great articles .

Reagovat

seo web marketing JAMS

22. října 2016 19:59


This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work!.

Reagovat

Houston Capital Home Buyers website johna7870@gmail.com

21. října 2016 14:13


Howdy dudes! Astonishing stuff keep it up!!

Reagovat

Bournemouth Cats johna7870@gmail.com

21. října 2016 9:57


I guess about this the best blog I have read all this hour.

Reagovat

Pheromones for Women JAMS

21. října 2016 8:48


useful information on topics that plenty are interested on for this wonderful post.Admiring the time and effort you put into your b!..

Reagovat

Städtereisen für Pärchen JAMS

20. října 2016 22:36


i read a lot of stuff and i found that the way of writing to clearifing that exactly want to say was very good so i am impressed and ilike to come again in future..

Reagovat

capital one credit card login capital

20. října 2016 21:48


Your music is amazing. You have some very talented artists. I wish you the best of success.

Reagovat

hotel sdasd

20. října 2016 21:28


This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free.
<a href='http://www.tripfordog.com'>hotel</a>

Reagovat

matka sirking79@gmail.com

20. října 2016 16:05


Great post I would like to thank you for the efforts you have made in writing this interesting and knowledgeable article.

Reagovat

Copywriting Service contentw3@gmail.com

20. října 2016 8:56


Science Channel’s are giving a complete knowledge to its viewers about every thing students write done dissertation on this subjects and show its importance.<a href="http://www.contentastic.com">Copywriting Service</a>

Reagovat

Programming Homework Help Online johndsouza204@gmail.com

20. října 2016 8:03


Thats Good to be hearing here Thanks For More Helpful Tips
<a href="http://programmingdoc.com">Programming Homework Help Online</a>

Reagovat

Absolute Draining & Plumbing johna7870@gmail.com

19. října 2016 9:49


Your contents are too straightforward to browse and easy to understand.

Reagovat

alquiler furgonetas JAMS

18. října 2016 19:56


This is a great article thanks for sharing this informative information. I will visit your blog regularly for some latest post.

Reagovat

Herbal Hemorrhoid Remedy JAMS

18. října 2016 13:49


You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!

Reagovat

Kapil Sharma Upcoming Movie JAMS

18. října 2016 8:27


Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it.

Reagovat

bronchitis remedy sdasd

17. října 2016 14:16


howdy. your websites are really good. I appreciate your work.

Reagovat

nyc florist JAMS

16. října 2016 12:24


very interesting post.this is my first time visit here.i found so many interesting stuff in your blog especially its discussion..thanks for the post!

Reagovat

photographer wedding northern VA JAMS

15. října 2016 11:53


I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well..

Reagovat

Zobrazené záznamy: od 1 do 20 (celkem 679)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další »

Newsletter

↑ nahoru