Doporučení Concierge: Cyklistika

 

Poznejte svět na kolech a získejte zážitky na celý život. Objevujte na kolech překrásné okolí Karlových Varů se svými nespočetnými cyklotrasami. Ani si nedokážete představit, kolik se toho za jediný den dá vidět. Krajina ze sedla bicyklu je přece jen trochu jiná, než při pěším putování. Vzdálenosti se zkracují, objevená oblast se zvětšuje. Představa lesní cyklostezky, malebné přírody, zpěvu zdejšího ptactva a mnohých neuvěřitelných scenérií Karlovarska vžene nejednomu z Vás krev do žil. Při mnoha krásných zážitcích dělá člověk také něco pro své zdraví, za což cykloturistika dostává alespoň pomyslnou korunu.

Naše lázeňské město Karlovy Vary se svými dalekosáhlými lesy a krásnými vyhlídkami je protkáno nekonečnou sítí cyklistických tras. V celém karlovarském kraji je 1 975 km značených tras, jejichž cesty vznikaly celá tisíciletí, mnoho jich zaniklo a mnoho jich využíváme dodnes. Vydejte se tedy i Vy Karlovy Vary prozkoumat ze sedla jízdního kola na perfektně udržované cesty a zažijte svůj vlastní příběh o putování krajinou a táhlých horizontů.

Velmi oblíbenou a nenáročnou cyklotrasou je Cyklostezka Ohře, která spojuje dvě velká města kraje, Karlovy Vary a Cheb. Podél této trasy je mnoho příjemných odpočinkových míst a informačních panelů, které nás zpravují o zajímavostech místa, kterým právě projíždíme. Z výše položených tras zmiňme cyklotrasu z Perninku, do Nových Hamrů až na volnočasový areál Rolava měřící 21 km. Mezi nejdelší a velmi oblíbenou trasu milovníků cestování na bicyklu patří Magistrála Krušné Hory se svými 275 km.

Karlovy Vary a celé Karlovarsko obklopuje kouzelná příroda s krásnými místy podél řek. Hotel Carlsbad Plaza se nachází v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, který nabízí cyklotrasy různých náročností. Concierge hotelu pro hosty zajišťuje mimo jiné i zapůjčení vlastních jízdních kol.

Concierge hotelu Carlsbad Plaza Vám přeje mnoho zážitků na cyklostezkách našeho malebného kraje.

Fotografie

↑ nahoru