Etiketa: Když se řekne Dress Code

“Šaty dělají člověka.“ Ať souhlasíte s tímto úslovím či nesouhlasíte, nese s sebou velkou dávku pravdy. Nejen ženy si zakládají na svém vnějším vzhledu co se oblékání týká.

Dress Code patří k etiketě.  Je kodexem, určujícím, jak se v určitých situacích obléci. Stejně jako je určen Dress Code do zaměstnání, na večerní či dopolední společenskou událost, tak i v hotelu Carlsbad Plaza se setkáte s předepsaným Dress Code ve většině hotelových prostor. Hosté jsou na určitý typ Dress Code upozorněni již u vstupu.

Připomeňme si základní pojmy týkající se pojmu Dress Code. Řekne-li se…

BUSINESS CASUAL
Pro pány kompletní oblek, ale postačí i kalhoty s košilí, či triko s límcem. Pro dámy kalhoty či šaty v konzervativním stylu, nebo sukni a halenku vhodných střihů.

SMART CASUAL DRESS
Elegantní ale neformální. Pro muže například košile se zajímavým límečkem, bez kravaty, v létě světlé nebo proužkované sako, blejzr a světlé kalhoty, mokasíny bez ponožek. Ženy mají široký repertoár, zde jsou na místě capri, značkové džíny, delší šortky nad kolena s puky, doplněné kabátkem stejné barvy, minisukně.

BLACK TIE
Prestižní společenská událost konaná v duchu Black Tie pánům doslova přikazuje smoking s černým motýlkem. Dámám dlouhou toaletu s taktně upraveným zevnějškem. Černá barva vyplývá z názvu, avšak není podmínkou.

WHITE TIE
Vysoce formální a společensky významná událost diktuje pánům frak s vestou a bílého motýlka. Ohledně obuvi lakýrky. Dámám opět přísluší velká večerní róba.

FORMAL DRESS CODE
Styl vašeho oblečení by se měl řídit hodinou, kdy se akce koná. Přes den by muž měl volit spíše ležérní vycházkový oblek. Jeho ženský protějšek volí elegantní formální kostým nebo pouzdrové šaty.

 
Ať už se chystáte do kanceláře, na slavnostní večeři či prestižní společenskou událost, nezapomínejte, že “šaty dělají člověka“.

 

Fotografie

↑ nahoru