Etiketa: Podávání rukou

 

Vítáme Vás v naší pravidelné společenské rubrice etikety, tentokrát si řekneme o pravidlech při podání ruky. Kdysi dávno podání ruky značilo, že nedržíme v ruce zbraň a tak v sobě nese čistou symboliku. Kdo má ale při podání ruky přednost a jak je tomuto pravidlu v soukromí či v profesním životě? Právě tyto pravidla si vyložíme v následujících řádcích.

Jak už je dobrým zvykem a zdvořilostí, při podání ruky mají přednost starší lidé, ženy a hostitelé. Dáma vždy jako první rozhodne, zda přistupuje k novému sblížení a svolí k fyzickému kontaktu. Páni musí být trpěliví a vyčkat, jak se dáma sama zachová. Pokud jsme v pozici hostitele, dáváme prvním podáním ruky najevo potěchu ze své funkce a vítáme hosty. V žádném případě nepodáváme ruku přes stůl ani jiné překážky a vždy u tohoto symbolického rituálu povstaneme, výjimkou jsou ženy, které mohou zůstat sedět, ale měli bychom myslet na jedno z dalších pravidel, kdy by se oči zdravících měli potkat ve stejné úrovni.

V profesním prostředí je těmto pravidlům však docela jinak. Zásadní pro etiketu podání ruky v profesním životě je hierarchie. Ty, kteří mají vyšší úroveň, vítáme jako první nebo jako první podají ruku. Předejdeme tak nemilým trapasům, kdy bychom například mohli začít jako první podávat ruku asistence ředitele. Toto pravidlo by se mělo striktně dodržet a jako prvnímu podat ruku tomu, kdo je na hierarchickém žebříčku výše. Osoba mající na sobě sako, si ho levou rukou sevře a pravou ruku podá k pozdravu.

Z obecného hlediska při podání ruky dodržujeme následující normy. Podáváme zásadně pravou ruku, pokud máme rukavice, je třeba je nejdříve sejmout. Při podání ruky se díváme svému partnerovi do očí, tzv. handshake, tedy samotný potřes rukama, by měl trvat 3 – 4 sekundy. Dlaně by se měli pevně dotýkat, tak aby došlo k úplnému semknutí. Ruku netiskneme ani příliš zlehka ani příliš tvrdě.

Každá země má své normy chování a tak by nás nemělo překvapit, že v Německu a Francii si lidé potřásají rukou při každé příležitosti. Naopak Britové této symbolice neholdují a dokonce i při představování se snaží od tohoto rituálu ustoupit. V arabských zemích se žena s podáním ruky nesetká, podání ruky se považuje výhradně za mužský způsob pozdravu. V Rusku se jen zřídka podáním rukou zdraví muž se ženou, pro pozdrav dámy je upřednostňováno políbení ruky. Muž, který potřásl rukou ženě, je považován za nezdvořilého. A například v Japonsku hraje roli pozdravu pouze lehká úklona.

Fotografie


Přidat nový komentář
.haddensemble .haddensemble

7. prosince 2016 12:04


http://www.greenscoffeebeanmax.com/reviews/green-coffee-bean-max/
http://www.haddensemble.com/
http://www.healthplusworld.com/
http://www.herbalizeyourweightloss.com/

Reagovat

website Heather

7. prosince 2016 5:57


Restrained the entranceway about fret about behind you, you are aware that in advance of keep the oven door open among accomplishment how rapidly.

Reagovat

website Julie

6. prosince 2016 4:50


Profits emanates from unremitting effort.

Reagovat

website Krista

5. prosince 2016 3:27


When you've got initially the self-confidence and never self about for a brief time positive results as fail, just about every disorder! By using unswerving judgment, you don't have disaster! For people to allow things search, merely this individual nonetheless insisted with; prior to a many backside, still this guy continue to push, there's no problems! For every single event, and also right away standing raised; as well as since i fell to the floor, the will to jump higher wish your dance, is not any inability!

Reagovat

website Shantel

4. prosince 2016 6:03


A guy has become willing to assure a woman any and all disorder; wives desire to play one achieving success.

Reagovat

website Katie

3. prosince 2016 5:06


Everyone a lot of results so fiasco, may be the product of its routine reach.

Reagovat

website Honda

3. prosince 2016 1:28


Genuinely in love, blokes then adult females more careful, they place the mind problems in a good spot, it is easy placed the opinions as a female laden with life.

Reagovat

nooocube SandraBrowning735@gmail.com

2. prosince 2016 12:40


Smart Drug Smarts is for people who want to keep up on the latest breakthroughs in brain health and optimization and the related areas of neuroscience. http://www.noocube-review.com/

Reagovat

website Charles

2. prosince 2016 4:49


Genuinely in love, blokes then adult females more careful, they place the mind problems in a good spot, it is easy placed the opinions as a female laden with life.

Reagovat

advsfbsfsssssssssssssssss sndgndtgnrgfmn

1. prosince 2016 18:02


[url=http://dog-grooming.us/]dog grooming[/url] very good post

Reagovat

dog grooming mashasi

1. prosince 2016 18:01


<a href="http://dog-grooming.us/">dog grooming</a> very good post!!!

Reagovat

wrestlemania 33 results D FG FF

1. prosince 2016 12:17


lné společenské rubrice etikety, tentokrát si řekneme o pravidlech při podání ruky. Kdysi dávno podání ruky značilo, že nedržíme v ruce zbraň a tak v sobě nese čistou symboliku. Kdo má ale při podání ruky přednost a jak je tomuto pravidlu v soukromí či v profe

Reagovat

laliga live streaming hd G BGFGF

1. prosince 2016 12:17


stence ředitele. Toto pravidlo by se mělo striktně dodržet a jako prvnímu podat ruku tomu, kdo je na hierarchickém žebříčku výše.

Reagovat

laliga live streaming hd G BGFGF

1. prosince 2016 12:17


stence ředitele. Toto pravidlo by se mělo striktně dodržet a jako prvnímu podat ruku tomu, kdo je na hierarchickém žebříčku výše.

Reagovat

wwe wrestlemania 33 live G FGBFGFG

1. prosince 2016 12:16


se díváme svému partnerovi do očí, tzv. handshake, tedy samotný potřes rukama, by měl trvat 3 – 4 sekundy. Dlaně by se měli pevně dotýkat, tak aby došlo k úplnému semknutí. Ruku netiskneme ani příliš zlehka ani příliš tvrdě.

Reagovat

nba 2017 live scores G DFBF

1. prosince 2016 12:16


esním životě? Právě tyto pravidla si vyložíme v následujících řádcích.
Jak už je dobrým zvykem a zdvořilostí, při podání ruky mají přednost starší lidé, ženy a hostitelé. Dáma vždy jako první rozhodne, zda přistupuje k novému sblíž

Reagovat

happy fathers day 2017 quotes SDF VD

1. prosince 2016 12:16


uky najevo potěchu ze své funkce a vítáme hosty. V žádném případě nepodáváme ruku přes stůl ani jiné překážky a vždy u tohoto symbolického rituálu povstaneme, výjimkou jsou ženy, které mohou zůstat sedět, ale měli bychom myslet na jedno z dalších

Reagovat

happy easter 2017 images hd SF DFD

1. prosince 2016 12:15


u sblížení a svolí k fyzickému kontaktu. Páni musí být trpěliví a vyčkat, jak se dáma sama zachová. Pokud jsme v pozici hostitele, dáváme prvním podáním ruky najevo potěchu ze své funkce a vítáme hosty. V žádném případě nepodáváme ruku přes

Reagovat

happy fathers day images FGFG

1. prosince 2016 12:15dříve sejmout. Při podání ruky se díváme svému partnerovi do očí, tzv. handshake, tedy samotný potřes rukama, by měl trvat 3 –

Reagovat

happy easter 2017 DFG DGVF

1. prosince 2016 12:15


ích pravidel, kdy by se oči zdravících měli potkat ve stejné úrovni.
V profesním prostředí je těmto pravidlům však docela jinak. Zásadní pro etiketu podání ruky v profesním životě je hierarchie. Ty, kteří mají vyšší úroveň, vítáme jako první nebo jako první podají ruku. Předejdeme tak nemilým trapasům, kdy bychom například mohli začít jako první podávat ruku asistence ředitele

Reagovat

Zobrazené záznamy: od 1 do 20 (celkem 665)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další »

Newsletter

↑ nahoru