Hollywoodské koktejly: nejkrásnější vzpomínky

Ochutnejte Hollywood - podmanivou chuť věčné a nehasnoucí slávy. Dopřejte si míchané drinky, které omámily svět z plátna kin. V hlavních rolích Whiskey Sour, Daiquiri, Corpse Reviver, Manhattan a vy. Následující oslnivé chvíle jsou zcela v režii Hollywoodských koktejlů. Tiše se usaďte, začínáme.

Whiskey Sour

Stejně svůdný, stejně oslnivý a stejně lákavý jako plavovlasá Marilyn Monroe ve filmu Slaměný vdovec. Kdo by jí ve slavné scéně ve vzduchem nafouknutých bílých šatech odolal? Za povšimnutí však stojí i ten úžasný koktejl s půlkou citronu a třešinkou, který si Tom Ewell dopřával na snídani k sendviči s arašídovým máslem. „A zkusil jste někdy do sektu ponořit bramborové chipsy?" ptá se nevinná Marilyn.

4 cl čerstvé citrónové šťávy
bílek
5 cl Bourbonu nebo Rye Whiskey
cukrový sirup
2 zástřiky angostury
třešinka se stopkou

Pečlivě promíchejte v šejkru velký střik bílku s citrónovou šťávou a whiskey, přidejte cukrový sirup a dva zástřiky angostury. Přelijte do tumbleru a ozdobte třešinkou.

Daiquiri

Oslňující koktejl omámil Humpreyho Bogarta natolik, že po své filmové partnerce ze snímku Mít a nemít Lauren Bacallové zatoužil i mimo plátno. Role Morgana byla napsána podle majitele Sloppy´s Baru v Havaně, který dělal podle Ernsta Hemingwaye tak dobré Daiquiri, až jste měli pocit, „jako byste po ledovci sjížděli prašanem".

5 cl jemného nebo bílého rumu
2 cl čerstvé limetové šťávy
2,5 cl cukrového sirupu

Krátce a silně protřepejte v šejkru led s ostatními ingrediencemi a přelijte do předchlazené sklenky na martini.

Corpse reviver

Ráno po večírku. Vzpomínáš si na minulou noc? Nikdo si nic nepamatuje. V tu chvíli je dobré spolehnout se na koktejl původem z Paříže a stihnout to nejlépe „do jedenácti dopoledne". Ale opatrně!

3 cl koňaku
2 cl sladkého vermutu
2 cl calvadosu
pomerančová kůra

Naplňte sklenici ledem, koňakem, vermutem a calvadosem a směs pomalu míchejte lžící, dokud se hrdlo sklenice neorosí. Poté přelijte do předchlazené sklenky na martini a ozdobte pomerančovou kůrou.

Manhattan

Tenhle koktejl je tak lahodný, že vám při jeho pití bude znít v uších úžasný „Cocktails for Two" od Duka Ellingtona, který se ozval i v detektivní muzikálové komedii Od večera do půlnoci.

5 cl Rye Whiskey
1,25 cl sladkého vermutu
1,25 cl suchého vermutu
Orange bitter
pomerančová kůra
třešinka Maraschino

Whiskey, oba vermuty i orange bitter nalijte do sklenice s ledem a zamíchejte. Podávejte ve sklence na martini ozdobené třešinkou a pomerančovou kůrou.

Galerie

Hollywoodské koktejly

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011

↑ nahoru