Jak to bylo s Becherovkou

Becherovka nasbírala za dvě staletí své existence celou řadu ocenění. Známe však všichni historii tohoto proslulého třináctého karlovarského léčivého pramene?

Roku 1805 navštívil Karlovy Vary lékař dr. Frobrig, který se ubytoval v domě „U Tří Skřivanů", kde měl lékárník Josef Becher svou věhlasnou lékárnu. Oba se brzy spřátelili, a společně trávili většinu času v Becherově lékárně. Když dr. Frobrig odjel z Karlových Varů, našel Josef Becher na jedné z receptur jeho poznámku: „S tímhle jsem byl docela spokojen". Po dva roky Josef Becher recept piloval, až v roce 1807 originální likér podporující trávení spatřil světlo světa pod názvem Carlsbader English Bitter.

Johann Becher, Josefův syn a nástupce, byl pravým správcem receptu, ale také vynikajícím obchodníkem. Dal postavit novou továrnu a v roce 1876 nechal navrhnout ploché lahve, které se používají dodnes. Syn Johanna, Gustav Becher, pak dal koncem 19. století prozřetelně zaregistrovat obchodní značku Johann Becher.

V roce 1907 oslavila Becherovka sté výročí. Mezi mnohými významnými gratulanty byl i velkovévoda Ferdinand Karl, jenž Becherům udělil titul C.K. Komorní dodavatel. Na císařský dvůr putovalo padesát litrů Becherovky měsíčně.

Během první světové války byla popularita Becherovky umocněna ještě díky zásobování armády speciálními vojenskými dávkami. Tehdy se začala objevovat také polní lahev s kalíškem u víčka, jejíž obdoba je oblíbena dodnes. Becherovka přežila i druhou světovou válku, během níž se pila na obou stranách fronty.

Po válce však padla původní Frobrigova receptura do rukou státu. Současným vlastníkem firmy je třetí největší výrobce destilátů a vína na světě, francouzský koncern Pernod Ricard.

Hotel Carlsbad Plaza si velice cení tradice a blahodárných účinků karlovarského bylinného likéru na lidský organismus, a proto každý z ubytovaných hostů najde ve svém pokoji Becherovku jako pozornost podniku.

Galerie

Jak to bylo s Becherovkou

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011


Přidat nový komentář
research paper writing services andifix648@gmail.com

7. prosince 2016 8:59


The individuals not reading your blogs stuff are missing out much qualitative contents.

Reagovat

best college paper writing service andifix648@gmail.com

6. prosince 2016 7:20


Amiable articles and the blogs really helped me a lot, thanks for the valuable information.

Reagovat

demio Dom

4. listopadu 2016 6:44


It’s amazing in support of me to truly have a web site that is valuable meant for my knowledge.

Reagovat

العاب العاب حرب amine

3. září 2016 16:43


thanks for sharingg

Reagovat

infoplatkapal.blogspot.com tatang

21. března 2016 5:26


senyman

Reagovat

new year 2016 / happy new year 2016 new year

24. srpna 2015 17:57i am surprisingly here. I discovered this board and I in discovering It really accommodating & it bailed me out a great deal. I would like to present something back and help other people, for example, you helped me.

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru