Kdo Vás léčí v Carlsbad Plaza

Od roku 2007 je lékařkou týmu Carlsbad Plaza MUDr. Ljuba Osyková, která zde úspěšně využívá svých dříve nabytých zkušeností. V osmdesátých letech dokončila studia lékařské fakulty a získala atestační diplomy a licenci Karlovy University v oboru pediatrie, rehabilitace, fyzikální medicíny a balneologie. Vlastní též licenci z manuální medicíny, akupunktury a metodiky SU-JOK.

Doktorka Osyková pracuje v oboru balneologie od roku 1992. Zabývá se především lázeňskou léčbou chorob zažívacího traktu a cukrovky, chorob nervového systému a pohybového aparátu, léčbou mozkové obrny a dalších spastických poruch. V letech 2005 - 2007 vykonávala funkci primářky specializované neurologické lázeňské léčebny.

MUDr. Ljuba Osyková často reprezentuje české lázeňství v zahraničí a pravidelně se aktivně zúčastňuje odborných seminářů, lékařských kongresů a stáží, konaných v naší republice i v řadě dalších zemí světa.

Více než deset let se věnuje problematice sportu tělesně postižených osob a otázce dopingu ve sportu. Tato práce vyžaduje výbornou znalost svalového a kostního systému, což s velkým úspěchem MUDr. Osyková využívá v běžné praxi při léčbě onemocnění kloubů a páteře u klientů hotelu Carlsbad Plaza. Sportovní medicína a lázeňská péče se v mnohém prolínají, protože v obou těchto oborech je velmi důležitá otázka psychické a fyzické regenerace, jsou nutné perfektní znalosti fyziologie, interny, neurologie a ortopedie.

Od roku 2005 je MUDr. Ljuba Osyková hlavním lékařem českého paralympijského týmu. Letos se zúčastnila Paralympijských her v Pekingu, z nichž si přivezla bohaté lékařské zkušenosti, neboť tam musela ošetřovat jak běžné nemoci, tak těžké úrazy a bolestivé syndromy. Jistě i zásluhou vzorné lékařské péče český tým získal celkem 27 medailí a mezi 150 zúčastněnými zeměmi vybojoval 16. místo.

Galerie

Ljuba Osyková

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011

↑ nahoru