Kuchaři z Carlsbad Plaza mají bronz z olympiády

Nejen vrcholoví sportovci slaví jednou za čtyři roky velký svátek, ale své nejvýznamnější soutěžní klání mají se stejnou časovou frekvencí i lidé výjimeční v oboru gastronomie. Kuchařská olympiáda IKA 2008 se stejně jako v letech 2000 a 2004 konala v německém Erfurtu, trvala čtyři dny a účastnilo se jí mnoho týmů z celého světa. V kategorii týmů regionálních na olympiádě zaznamenal velký úspěch Carlsbad Plaza Team, který si odtud přivezl bronzovou medaili, a byl zároveň nejúspěšnějším ze všech regionálních týmů České republiky.

Celá akce začíná pro pětičlenný hotelový tým několik měsíců předem. Podle pravidel soutěže nelze použít dvě stejné suroviny nebo dvě stejné ozdoby, takže je nutné dopředu pečlivě určit, co se bude vařit. Zadáním je nachystat šest různých předkrmů, slavnostní mísu pro osm osob, čtyřporcovou vegetariánskou mísu, tříchodové menu a pět druhů dezertů. Když jsou návrhy veškerých pokrmů vymyšlené, jde se zkoušet.

Samotná olympiáda pro tým znamená tři bezesné noci. Tři dny vaření a tři dny příprav. A potom všechno naložit do auta, a odvézt do Erfurtu na výstavu.

V šest hodin ráno se tým musí akreditovat, a pak má zhruba dvě hodiny času na aranžování tabule. Poté přichází pětičlenná komise, která všechny vystavené práce v klidu oboduje podle určitých kritérií. Některé pokrmy se musí vyrobit ve dvou provedeních, aby komisaři mohli zhodnotit také jejich chuť. Je to trochu jako v krasobruslení.

Když mají komisaři hotovo, expozice se otevírá pro veřejnost, která si tuto gastronomickou událost velice oblíbila a hojně ji navštěvuje.

Vpodvečer se vyhlašují vítězové daného soutěžního dne. Neuděluje se však klasicky jedna medaile od každého kovu, ale pro každou hodnotu medaile je stanoveno určité bodové rozmezí, kterého je třeba dosáhnout. Znamená to, že stejných medailí může být uděleno více, a naopak třeba nikdo nemusí vyhrát zlato, což se děje i v den, kdy soutěží celkem devatenáct týmů, včetně toho našeho. Dva zúčastnění berou stříbro a pět jich získává bronz. Zlato se tu vyhrává opravdu jen výjimečně, a tak máme všichni z bronzové medaile Carlsbad Plaza Teamu obrovskou radost, a přejeme mu mnoho úspěchů na mistrovství světa, které se bude konat příští rok v Moskvě.

Složení bronzového Carlsbad Plaza Teamu:

Lukáš Paluska– Executive Chef

Jaroslav Václavek – Chef of the Kitchen Sorrento

Helena Procházková – Chef of the Cold Kitchen

Jiří Tarackezy - Cook of the Kitchen Sorrento

Věra Šebestová - Chef of the Patiserie

Galerie

IKA 2008

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011


Přidat nový komentář
bigo live for pc BIGO MAN

11. července 2017 14:45


thanks admin good post nmice post

Reagovat

pixel gun 3d cheats online kiolo

8. července 2017 1:47


hi

Reagovat

alluraderm sunil

25. června 2017 9:50


Bookmarked this web page, will come back for extra articles.
<a href="http://www.skincaretrialoffers.com/"> azienda collagen serum </a>
<a href="http://www.skincaretrialoffers.com/"> Revitol Eczema Cream </a>

Reagovat

Bluetooth Speaker Promotional Item pak

27. května 2017 11:25


"Boredom is a killer—which is why a cure for boredom can be a lifesaver.

The truth is, portable Bluetooth speakers have been the handheld solution to elevate the moment, whether at the beach, the middle of a party, or a lazy afternoon at home for years now—and your brand can get in on that excitement.

Right now—with C2BPromo.com, you can put you logo on a wide array of Promotional Bluetooth Speakers, in all different shapes and sizes, from waterproof to resilient wood—with models coming in at 6-7 dollars all the way up to high-end luxury designs. Multiple surfaces on almost every customized Bluetooth speaker can showcase your logo—so no matter which way it’s turned, your name is always center staged."

Reagovat

alluraderm serum rahul

26. května 2017 8:19


very good information thank you for sharing

Reagovat

tattoo supply pak

6. května 2017 7:56


I think this is an enlightening post and it is exceptionally valuable and proficient. along these lines, I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this article.

Reagovat

packers and movers pune pak

1. května 2017 10:10


extremely fascinating continue posting.

Reagovat

have a peek at this website AsharSeo

19. dubna 2017 13:36


Your substance is completely splendid from numerous points of view. I think this is drawing in and educational material. Much obliged to you such a great amount for thinking about your substance and your perusers.

Reagovat

Branded Bluetooth Speaker pak

17. dubna 2017 10:07


I have perused a couple of the articles on your site now, and I truly like your style of blogging. I added it to my top picks web journal webpage list and will be inquiring soon. It would be ideal if you look at my site too and let me comprehend what you think.

Reagovat

sync my settings sync my settings

28. února 2017 11:39

Odpověď na komentář: <a href="http://www.instantechsupport.com">computer tech support</a> The food Olympics is a fun and tasty event held once in 4 years. You could see the best chefs with their top special dishes waiting at their tables to be evaluated by the jury. I really enjoyed the event.


Hey visit our website and you will learn how to sync setting in windows 10 operating system this is very easy you can do it in few steps.

Reagovat

lirik lagu lirik lagu

23. února 2017 13:02


just want to say it really nice

Reagovat

http://liriklagubaik.blogspot.com http://liriklagubaik.blogspot.com

23. února 2017 13:00


so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post.

Reagovat

Re: https://wolfseotool.wordpress.com/ lirik lagu

23. února 2017 12:56

Odpověď na komentář: <a href='https://wolfseotool.wordpress.com/' target='_blank'>https://wolfseotool.wordpress.com/</a> I love the blog. Great post. It is very true, people must learn how to learn before they can learn. lol i know it sounds funny but its very true. . .


so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post.
<a href='http://liriklagubaik.blogspot.com'>lirik lagu</a>

Reagovat

infoplatkapal.blogspot.com rere

21. března 2016 5:18


meteng

Reagovat

Write an Application to the Principal of your School Yasir Shahzad ia helo

30. prosince 2015 12:37


drhg

Reagovat

welcome movie

4. září 2015 17:33


thank you for all the information
http://welcomebacktorrent.in/

Reagovat

welcome movie

4. září 2015 17:32


I have read and understand the article you post it and it turned out articles
<a href="http://welcomebacktorrent.in/">welcome back torrent download</a>

<a href="http://welcomebacktorrent.in/">welcome back movie download</a>

<a href="http://welcomebacktorrent.in/">welcome back torrent</a>

Reagovat

new year 2016 / happy new year 2016 new year

24. srpna 2015 17:37I am unable to read articles online very often, but I’m glad I did today. This is very well written and your points are well-expressed. Please, don’t ever stop writing.

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru