Lázeňský resort se chlubí secesní dostihovou dráhou

Karlovy Vary představují perlu mezi českými lázeňskými městy. Vedle rozvíjení originálních léčebných metod a rozšiřování exkluzivních ubytovacích a restauračních kapacit se malebný karlovarský resort věnuje i posilování nadstandardních volnočasových aktivit, které mají potěšit náročné domácí i zahraniční návštěvníky. Mezi přední projekty rozhodně patří společenské akce pořádané na karlovarské dostihové dráze, mezinárodní závody koní nevyjímaje.

Karlovarský jezdecký klub byl založen již na sklonku 19. století, kdy město prožívalo zlaté časy lázeňství s obrovským ohlasem hostů z celého světa. Požadavky lázeňských návštěvníků se však se stoupající prestiží lázeňského resortu zvyšovaly, a tak se město rozhodlo vyslyšet četné hlasy a nechalo postavit v Karlových Varech dostihovou dráhu. Projekt připravil vídeňský architekt Alfréd Bayer a ke spolupráci přizval inspektora dostihových drah H. Slavkovského. Slavnostní otevření 30. června 1899 provázel obrovský zájem veřejnosti. Dvacáté století však dostihovému závodišti příliš nepřálo. První léta druhé světové války zastihla dráhu v úpadku, prostory závodiště začaly sloužit jako vojenské cvičiště. V roce 1946 naštěstí získal závodiště Jockey Club, který jej spravoval úspěšně až do roku 1989. K obnově dostihové tradice došlo až na přelomu 20. a 21. století.

V roce 2003 převzala správu dostihového resortu společnost City golf & racing club, která nabídku služeb závodiště rozšířila o prestižní golfový areál, a uzpůsobila závodiště pro pořádání zajímavých společenských a kulturních akcí značného významu. Historicky osvědčené propojení dostihů s lázeňskou lokalitou má v Karlových Varech mimořádně atraktivní zázemí – secesní tribuny a kompletní dobové ladění závodiště uchovávají atmosféru dob dávno minulých.

Rozhodně si při návštěvě Karlových Varů nenechte ujít pravidelné dostihy světové úrovně, na nichž se setkáte nejen s výtečnými jezdci, ale také předními osobnostmi české nebo zahraniční politiky a kultury.

Galerie

Lázeňský resort se chlubí secesní dostihovou dráhou

Celá galerie

Datum publikování: 15.8.2011

↑ nahoru