Na fotbal nedokážu zapomenout ani v lázních

V únoru se v našem hotelu „Carlsbad Plaza" ubytovala legenda ruského fotbalu – Valerij Gazzajev. Bývalý trenér CSKA Moskva, připravující se na převzetí ukrajinského celku Šachtar Doněck, přijel do Karlových Varů na popud své ženy. „Jsem od přírody konzervativní a zřídkakdy měním oblíbené místo odpočinku. Posledních deset let jsem jezdil do ruských lázní Kislovodsk. Ale letos bylo těžké odolat návštěvě Varů - městu léčebných pramenů, bohaté historie, krásné architektury a přírody."

Co u vás rozhoduje při výběru ubytování?

Vybírám si vždy hotel na vysoké úrovni, který odpovídá mému postavení. Vše důkladně zvažuji – stupeň komfortu, služeb, kvalitu jídla i spektrum doplňkových služeb. Váš hotel naprosto vyhovoval mým požadavkům. V hotelu je navíc rehabilitační centrum, wellness, vysoce kvalifikovaný zdravotnický personál, k hostům přistupujete individuálně a také nabízíte tradiční i moderní způsoby léčení. Je dobře, že existuje hotel, který nabízí tak velký výběr procedur.

Jaké jsou Vaše oblíbené lázeňské procedury?

Ruská sauna samozřejmě nemá konkurenci. Je to hotový ceremoniál, bez něhož si relaxaci v Rusku už ani nedokážu představit. Při výběru dalších procedur si nechávám poradit od odborníků a na jejich doporučení dám. Z procedur, které jsem absolvoval ve vašem hotelu, se mi líbí koupele a plynové injekce. Pozitivní účinky léčby cítím už teď. Zlepšily se mi funkce organismu, stabilizoval se tlak, srovnal nervový systém a celkově se cítím odpočinutý. Osobně bych všem doporučil pneumopunkturu, relaxační koupele a kryoterapii.

Už jste ochutnal všechny karlovarské prameny?

Samozřejmě. A užívám je dle doporučení doktora třikrát denně. Teplým vřídlům na území dnešních Karlových Varů prý lidé přisuzovali léčivou moc už dávno před založením města, ale první historicky dochovaná léčba se měla uskutečnit až na sklonku 14. století, kdy si v minerální vodě jednoho z pramenů koupal své nemocné nohy sám Karel IV.

Dokážete při lázeňských procedurách alespoň na chvíli vypustit fotbal z hlavy?

Fotbal je můj život, proto na něj myslím, i když odpočívám. Samozřejmě myslívám i na svoji rodinu, děti, vnučku, opravdu si chci odpočinout od pracovních starostí. Ale v praxi mi to moc nejde. Náplní mé práce je sledovat dění okolo. Prostě jsem už takový, že se neustále zajímám o to, co se děje ve sportu nového. Mezi tréninky už pak není tolik volného času, proto musím najít nějaký kompromis teď a udělat si čas na rodinu i aktivní odpočinek – zajímám se o tenis, plavání, běh, lyžování...

Neopomenu se zeptat na fotbal - kdy bude ruská liga stejně populární jako anglická nebo španělská?

Už nyní se dá hovořit o vzestupu fotbalu v Rusku. Podívejte se, jakých výsledků dosáhly naše kluby za poslední roky: bronz na ME ve fotbale a kluby CSKA a Zenit vyhrály mezinárodná turnaj – pohár UEFA.

V létě nastupujete jako trenér týmu Šachtar Doněck. Kdo je pro vás největší fotbalovou hvězdou, kterou byste bral do týmu?

Podle mě byl největším fotbalistou všech dob i zemí Pelé. Je to bez diskuze fotbalový král.

Galerie

Valerij Gazzajev

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011

↑ nahoru