Návštěva sauny a bazénu

Etiketa

Návštěva sauny a bazénu

 

Samotné slovo Etiketa v mnohých může evokovat normy chování ve vyšší společnosti. Fakt je ale ten, že se s etiketou setkáváme stále a to i tam, kde bychom to nečekali. Například při návštěvě Wellness prostor. V naší pravidelné rubrice o etiketě pro tentokrát navštívíme sauny a bazény.

Saunování má po celém světě velmi dlouhou tradici, kterou bychom měli ctít. V prostorách sauny nalézáme uvolnění, měli bychom se proto na celkové pohodové atmosféře sauny podílet. Sauna není nejvhodnější místo pro rozhovory s přáteli, utrápené vzdychání, nebo jiné hlasité projevy – sauna je oázou nečinnosti a oddechu.

Návštěvu sauny uskutečníme až po důkladném osprchování, vstupujeme rychlejším tempem, tak abychom zamezili větrání tepla, které v sauně panuje. Samozřejmostí je použití ručníku pod své sedací partie, saunujeme se vždy nazí nebo zahalení do prostěradla. Plavky ani jiný koupací oděv do sauny nepatří. Pokud návštěvník sauny není v jejích prostorách sám, měl by se domluvit s ostatními na vhodné teplotě pro všechny, je neslušné polévat horké lávové kameny přílišným množstvím vody a příliš často dle svého uvážení.

Při návštěvě bazénu musíme zdůraznit, že prostředí bazénu lidé navštěvují kvůli relaxaci a klidu. Kvůli svému bezpečí a ohleduplnosti vůči ostatním v bazénové hale neběháme, do vody neskáčeme ve snaze napodobit akvabely či olympioniky v disciplíně vodní akrobacie. Pamatujte také na ostatní návštěvníky bazénu kolem vás, je nevhodné přivlastnit si bazén pro sebe a jiné z bazénu vystrnadit. Tělesné potřeby jakými jsou i běžné smrkání a jiné, vždy provádíme mimo bazén. Navštívíme-li bazén se svými ratolestmi, chraňte je dodržováním pravidel, které stanovuje provozní řád bazénu a nenechávejte je bez dozoru.

Své znalosti etikety máte možnost si vyzkoušet v hotelovém Sauna & Wellnesslandu Alt Karlsbad. K návštěvě Vás zve 7 druhů saun, 5 typů bazénů, odpočívárna s vodními postelemi, fitbar a mnohé jiné.

Fotografie


Přidat nový komentář
192.168.l.254 192.168.l.254

5. srpna 2017 15:01


I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post.

Reagovat

PokeSniper free

25. července 2017 12:22


Awesome and interesting article.

Reagovat

Best Custom Dissertation Writing Help Best Custom Dissertation Writing Help

25. července 2017 8:26


I am exceptionally satisfied to see this article, thank you for sharing. I trust next the truth will surface eventually better.

Reagovat

fifa 17 crack fifa-17

13. července 2017 14:38


This one is good. keep up the good work!..<a href="http://www.fifa17hacknosurvey.com">fifa 17 crack</a>

Reagovat

photoshop cs6 free Mari Criss

8. července 2017 14:56


Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post

Reagovat

office setup office setup

28. června 2017 7:57


There's a point where your computer setup goes beyond "home office" and into "the CTU set from 24," and Stefan Didiak passed that point

Reagovat

Kali Linux USB Martin

27. června 2017 23:55


Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru