Nizozemský rodák

Gin je jedním z nejlépe mixovatelných destilátů. Tento alkoholický nápoj, získávaný destilací obilí s přídavkem různých bylin, bývá právem nejoblíbenější jak mezi barmany, tak i mezi konzumenty míchaných cocktailů.

Gin vznikl v 16. století v zemi květin, v Holandsku. Naprosto první Gin na světě nesl název Genever, a to díky jalovci (holandsky genievre), jež je základní bází pro jeho ochucení. Tento výjimečný gin se vyrábí dodnes a stále se těší velké oblibě. Kolem r. 1700 se dostal do Anglie, kde ho Angličané, pro snazší výslovnost, přejmenovali na Gen, později Gin.

Hlavním zdrojem při výrobě Ginu je kvalitní velejemný obilný líh a za ním následuje složení Botanicala, což jsou směsi jalovce, kůr citrusů, mandlí a dalšího koření a bylinek. Ty nejkvalitnější Giny obsahují až třináct druhů Botanicals, jejichž míchání je přísně střeženo.

Gin se dělí na pět druhů, mezí které patří i Genever, neboli holandský typ, s ostrou štiplavou chutí. V současnosti nejprodávanějším druhem je London Dry, jež se vyznačuje nejmenším obsahem cukru. Dalšími druhy jsou Plymonth, vyráběný pouze v Plymonthu v Anglii a dále Sloe Gin s hnědě červenou barvou. Posledním druhem je nasládlý a aromatický Old Tom´s Gin.

Gin si můžete vychutnávat naředěný vodou z tajícího ledu doplněný o závitek citronové kůry nebo olivy. Z míchaných nápojů pak můžete vybírat například mezi Martini Cocktail, High Society či Gin Fizz a mnoho, mnoho dalších.

Co se značek Ginu týče, na barech a restauracích hotelu Carlsbad Plaza si můžete objednat hned několik těch nejznámějších z nich. Beefeater, jehož receptura je známa pouze 6 lidem na světě a jehož botanicals obsahují mandle. Bombay Saphire, v safírově modré lahvi, s obrázkem královny Elizabeth na etiketě, která reprezentuje jeden z nejkvalitnějších ginů na světě. Gordon's, který je v současnosti nejprodávanějším ginem na světě a šestá nejprodávanější lihovina vůbec. Nebo Tanqueray, typ London Dry, který se vyznačuje svou zelenou lahví ve tvaru londýnského hydrantů na vodu.

Přijďte tedy posedět ke krbu v nočním baru Old Times a vychutnat si jedinečné chutě nabízených Ginů.

Fotografie

↑ nahoru