Nordic walking: Zdravotní procházky úchvatnými karlovarskými scenériemi

Představte si okouzlující zákoutí přírody, útulné lesní stezky, malebné vyhlídky a čarokrásné altánky s milou atmosférou. Ani v Karlových Varech se nemusíte vzdávat oblíbených procházek. Členité lázeňské okolí se pyšní krásnými rozhlednami, dechberoucími přírodními scenériemi a významnými památkami, útulné údolí říčky Teplé zase skvostnými pamětihodnostmi, lázeňskými kolonádami a lákavými parčíky. Vydejte se po stopách atraktivních lokalit v rámci terénních lázeňských kúr, vedených metodou nordic walking. Nebraňte se toulkám městem, ani po lesních cestičkách, které vás na závěr odmění uhrančivým panorama.

Nordic walking je stále populárnější sportovně-turistická disciplína, původem z Finska, která využívá ve své tréninkové metodě klasickou chůzi se speciálními opěrnými hůlkami. Svým charakterem poskytuje tělu komplexní účinný trénink, který neprospívá jenom organismu, ale také psychice. Díky důmyslnému lázeňskému programu v hotelu Carlsbad Plaza se mohou na Nordic walking vydat i naši hoteloví hosté, a to s kompletním vycházkovým vybavením a základní orientační mapou procházek, která je k dispozici na pokojích, nebo komplexní výpravnou publikací, kterou je možno zakoupit na recepci hotelu. Milovníkům netradičního pohybu je k dispozici také zkušený průvodce, který dokáže naplánovat vhodnou zdravotní procházku na míru každému zájemci.

Tradice zdravotních vycházek je Karlovým Varům vlastní již více než sto let. Okouzlující okolí dalo vzniknout řadě značených tras rozdělených do tří skupin podle stupňů náročnosti. Ty snadnější zahrnují procházky historickým městským centrem nebo se vydávají po stopách léčebných pramenů. Ty nejnáročnější vedou po lesních stezkách a mapují nejvýznamnější rozhledny a vyhlídky. Mezi nejoblíbenější patří téměř stoletá rozhledna Diana, pseudogotická věž z roku 1877 na vyhlídce Karla IV. nebo vyhlídka Jelení skok, která skýtá netradiční pohled na lázeňskou kolonádu. Užijte si léčebný pobyt v Karlových Varech relaxačně i aktivně. Rádi vám doporučíme to nejlepší!

Galerie

Nordic walking: Zdravotní procházky úchvatnými karlovarskými scenériemi

Celá galerie

Datum publikování: 15.8.2011

↑ nahoru