Osobnost hotelu: Jakov Frenkel

 

Ing. Jakov Frenkel, úspěšný podnikatel, zakladatel a generální ředitel společnosti Eden Group a. s., jejímž největším dosavadním úspěchem je výstavba a provozování hotelu Carlsbad Plaza.

Jakov Frenkel je zásadovým člověkem, co se alespoň jeho profese týká. Kdyby nežil v Čechách, chtěl by žít ve Švýcarsku, nebo Italii. Jeho koníčkem je cestování a hotelnictví. A jako malé dítě chtěl být generálním ředitelem…

1) Jakými třemi slovy byste charakterizoval hotel Carlsbad Plaza?
Stačí mi pouze dvě slova “možnost volby“. To je dle mého názoru největší luxus! Mohu si zvolit, na jakou půjdu proceduru, jestli půjdu do francouzské nebo asijské restaurace, apod. Stále mám z čeho vybírat a nemusím vůbec opustit budovu hotelu. To je Carlsbad Plaza.

2) Existuje ještě nějaká vyšší profesní úroveň, které byste chtěl dosáhnout?
Vždy jsem tvrdil kolegům, že generální ředitel není žádná profese. Jsem vystudovaný ekonom a stavitel. Za svůj nejvyšší profesní úspěch považuji složení týmu lidí, který dokázal ne jen prakticky od nuly vytvořit hotel, který byl zařazen do světové aliance The Leading Hotels of the World, ale také téměř 7 let toto členství úspěšně obhajuje. Patřit mezi 450 top hotelů světa - to je opravdu profesní úspěch.

3) Jaké chystáte další projekty?
Rád bych si splnil svůj dávný sen a postavil nový hotel v Itálii. Současná ekonomická situace v Evropě mi to ale nechce prozatím dovolit.

4) Jak nejraději relaxujete?
Rád cestuji autem a navštěvuji různé hotely po celém světě. Je to pro mě inspirace, odpočinek, koníček a součást práce zároveň.

5) Jaká země na Vás udělala největší dojem a kam se toužíte podívat?
Procestoval jsem mnoho zemí, včetně exotických. Vyhovuje mi Evropa, mohu cestovat autem. Nyní si spíše vybírám zajímavé regiony, které mají určité kouzlo. Plánuji Burgundsko, Sicílii, Švýcarsko. Nemusím za zážitky letět na kraj světa.

6) Máte nějaké životní motto?
Veliký ekonom Karl Marx kdysi dávno řekl: „Pochybuj o všem“…

 

Fotografie

↑ nahoru