Propadněte nové vášni - vodě

Když se vás příště vrchní v restauraci zeptá, jakou vodu si dáte, nemusíte si objednávat jen „tu s bublinkami" nebo „bez". Ze světa k nám přichází nový trend – vysoce kvalitní minerální vody, které vám špičkové restaurace a hotely nabídnou v samostatném luxusním water menu. Vedle osvědčených francouzských značek Vittel, Evian nebo Perrier si můžete dopřát také vodu z kanadských ledovců nebo japonské sopky. Mezi prvními v České republice, kteří water menu zařadili do své exkluzivní nabídky, je hotel Carlsbad Plaza.

Pití kvalitních balených vod je součástí nového životního stylu - ve světě se stává naprostou samozřejmostí objednat si k jídlu vedle sklenky archivního vína také kvalitní vodu, kterou vodní sommeliéři speciálně doporučují k vybraným pokrmům. Kvalitní balené vody se dělí do několika druhů, a to podle místa původu: pramenitá voda, artézská, ledovcová, vulkanická, dešťová a podmořská.

Naše hotelová nabídka vás rozhodně překvapí širokým spektrem luxusních chutí a přehlídkou jedinečných značek, které na ní naleznete.

10 Thousand BC je lahodná tisíce let stará ledovcová voda, kterou Kanaďané stáčejí do lahví s originálním vinným designem.

Japonská značka Finé nabízí artézskou vodu, jejíž vysokou kvalitu podmiňuje vulkanické prostředí, ve kterém tato jemná voda vyvěrá. Vodní sommeliéři doporučují pít Finé ke kaviáru.

Iskilde znamená v dánštině „chladný pramen". Voda se totiž pyšní exkluzivně nízkou teplotou nedosahující ani osmi stupňů Celsia.

Výjimečné složení minerálů a teplota 39 stupňů Celsia. Taková je argentinská voda Lauquen, vyvěrající v lůně patagonské přírody.

Velšská značka Tynant nabízí přírodní 450 miliónů let mineralizovanou vodu. Foodkritici doporučují pít její perlivou variantu při konzumaci krabů nebo smaženého kuřete.

Osvěžující pramenitá voda Veen pochází z panenské přírody severního Finska a stejně jako norská artézská voda VOSS patří k těm vůbec nejčistším.

Naše water menu nabízí také americkou pramenitou vodu Bling H2O, novozélandskou značku Waiwer, australskou dešťovou vodu Cloude Juice, výrazně mineralizovanou britskou vodu Elsenham, skotskou značku Speyside Glenlivet nebo francouzskou, mnišským řádem střeženou, vodu Wattwiller.

Galerie

Water menu

Celá galerie

Datum publikování: 7.8.2011

↑ nahoru