Rolls Royce…král mezi automobily…

 

V následujících řádcích se vydáme na počátek minulého století, kdy pánové Charles Rolls a Henry Royce stvořili z pouhé idey krále mezi automobily – Rolls Royce.

Charles Stewart Rolls vyrůstal v aristokratické rodině a vystudoval techniku, byl výborným konstruktérem a vášnivým závodníkem, jeho láska k automobilům a letadlům se mu však stala osudnou. Oproti svému partnerovi, Frederick Henry Royce vyrůstal v rodině s pěti dětmi a přesto, že jeho původ nebyl tak vznešený, i on vystudoval techniku.

Již v roce 1904 vyšel nenápadný inzerát v časopise Autocar na první, jednoduchý a tichý Rolls – Royce, v roce 1906 založili Rolls a Royce firmu Rolls - Royce Limited. V roce 1910 bohužel Charles Rolls přišel o život při leteckém neštěstí. Jeho přínos pro značku je však zásadní a nepopiratelný.

Velkým mezníkem této věhlasné automobilové značky je bezesporu rok 2003, který se navždy zapsal do paměti automobilových příznivců modelem Rolls - Royce Phantom, a právě touto premiérou byl Henrymu Royceovi splněn sen. Henry jednou prohlásil památnou větu: „Chci vyrábět nejlepší automobily na světě bez ohledu na cenu a prodávat je těm, kteří dokáží ocenit kvalitní zboží a jsou schopni a ochotni je také zaplatit“.  V letošním roce 2013 automobilka slaví 10. výročí od doručení prvního Phantomu zákazníkovi, a tak přišla na trh s výročním modelem RR Phantom Celestial, a pokud si do tohoto vozu sednete, jak jinak než na zadní sedadla, protože k takovým vozům patří i osobní řidič, rázem se ocitnete ve světě těch nejpropracovanějších detailů, špičkové práce a komfortu. Ve světě Rollse a Royce.

Mezi žhavé novinky však patří dvanáctiválec Rolls – Royce Phantom Coupe 2013, s celkovým počtem 453 koňských sil. Úžasné! Pokud chcete zažít pocit opravdové blaženosti a vžít se do královského světa RR, bude pro hráče hotelového casina, ale také pro samotné hosty, před hotelem přistaven noblesní kočár značky Rolls - Royce Casina Carlsbad Plaza.

Fotografie

↑ nahoru