Šéfkuchař restaurace Sorrento ověnčen stříbrem na mezinárodní gastrosoutěži

Na sklonku loňského roku se v Lucembursku konal po čtyřleté pauze 11. ročník světového kulinářského poháru. Na největší kulinární soutěži, srovnatelné snad jen s gastronomickou olympiádou v německém Erfurtu, se předvedla celá světová gastronomická elita, 26 seniorských a 10 juniorských národních týmů, mimo jiné i z České republiky. Kuchaři se utkali v řadě skupinových i individuálních kategorií, které zahrnovaly teplou a studenou kuchyni nebo cukrářství.

Český seniorský i juniorský tým vozí z gastronomických soutěží již řadu let cenné medaile. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Česká republika nakonec odjížděla se dvěma stříbrnými medailemi a celkovým třináctým místem.

Svého zástupce na světovém poháru měl také hotel Carlsbad Plaza. Českou republiku totiž v kategorii jednotlivců reprezentoval Jaroslav Václavek, šéfkuchař hotelové restaurace Sorrento. Z prestižní kuchařské soutěže si přivezl stříbro a skončil na celkovém 36. místě mezi nejlepšími kuchaři světa. V rámci České republiky se tak zařadil po bok zlatého kuchařské olympionika v kuchařské disciplíně jednotlivců Radka Davida.

Jaroslav Václavek je matadorem mezinárodních gastronomických soutěží. Z první soutěže, v Salcburku, si odvezl hned stříbrnou medaili. Na sklonku devadesátých let vyhrál řadu gastroocenění v Česku, v roce 2002 zlatou medaili na mezinárodní soutěž HOGA v Norimberku a zlatý úspěch zopakoval o dva roky později na šampionátu Intergasta ve Stuttgartu. V Lucemburku triumfoval se stříbrnou medailí už v letech 1996 a 1999, stříbro získal také v Basileji v roce 1996 a z erfurtské olympiády si za své kuchařské umění odvezl v roce 2000 diplom. Jaroslav Václavek také sám patří mezi uznávané gastronomické komisaře a je držitelem Zlatého řádu Magdaleny Dobromily Rettigové. Díky své profesi se dostal do Thajska, Kazachstánu nebo Spojených arabských emirátů. Dnes připravuje každodenní menu v Sorrento Grand Buffet.

Galerie

Šéfkuchař restaurace Sorrento ověnčen stříbrem na mezinárodní gastrosoutěži

Celá galerie

Datum publikování: 9.8.2011


Přidat nový komentář
write a paper for me johna7870@gmail.com

22. února 2017 12:33


I’m reading the stuff of your site continuously n I have got really a lot of the things that’s very important. You have put the great effort here.

Reagovat

Congrats Milana

12. prosince 2016 14:01


Well, congrats to these men. They deserve it and I hope I am going to enjoy some of their food art someday.

Reagovat

type my essay sdf

9. prosince 2016 12:26


While the admin of the web site is working, no question soon it will likely be famous, due to its feature blogs.

Reagovat

essay writing service andifix648@gmail.com

7. prosince 2016 9:07


The deep you dig into the topic and endow with us the perfect knowledge is appreciable.

Reagovat

professional business writing services andifix648@gmail.com

6. prosince 2016 7:23


I knew this blog post was existed someplace. Thanks to post such articles. Will unquestionably be using it very soon.

Reagovat

demio reviews Dom

4. listopadu 2016 6:45


Hi Dear, have you been certainly visiting this site daily, if that's the case you then will certainly get good knowledge.

Reagovat

calgary naturopathic johna7870@gmail.com

3. listopadu 2016 12:15


Your blogs stuff is purely enough for me personally.

Reagovat

Unlock iPhone 4 Unlock iPhone 4

27. června 2016 23:27


suggest you're stuck with that company permanently. You should have the ability to get your company to unlock your apple iphone 4 for you free of cost. As a matter of fact, you could also be able to uncover your apple iphone 4 on your own without ever should call the initial carrier. <a href="http://designyourowntshirtdesign.com/">Unlock iPhone 4</a>

Reagovat

http://designyourowntshirtdesign.com/ Unlock iPhone 4

27. června 2016 23:25


If you purchased your apple iphone 4 within the past year or two, it's likely to be opened already. Nevertheless, if your iPhone 4 is older compared to that, it may be locked to a specific carrier. That does not

Reagovat

assignment writing services uk susan richard

14. prosince 2015 16:58


Really, i appreciate the effort you made to share the knowledge. The topic here i found was really effective to the topic which i was researching for a long time.

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru