Sommeliér přináší nové smyslové podněty

Jednou z nejrespektovanějších a nejuznávanějších profesí v oboru gastronomie je povolání sommeliéra, specialisty na kvalitní víno, mistra dokonalých chutí, jenž dokáže uhrančivě kombinovat pokrmy s nápoji do jedinečných, harmonicky ladících celků. Jeho citlivé chuťové i čichové schopnosti, které umí zúročit a promítnout do restauračního menu i denní nabídky, garantují zákazníkům podniku mimořádně intenzivní smyslový prožitek z jídla i pití. Ryzí gurmány i milovníky hravých chuťových variací jistě potěší, že s vlastním sommeliérem se nyní mohou setkat i v restauracích a barech hotelu Carlsbad Plaza.

Pracovní náplní sommeliéra není jenom ochutnávka vína, tvorba vinného lístku nebo poradenský servis týkající se nejlepší volby přípitku k honosné večeři, lehkému obědu či sladkému dezertu. Sommeliér také intenzivně spolupracuje s šéfkuchařem na přípravě jídelního lístku nebo se stará o vinný sklep a jeho zásoby.

Náš nový sommeliér však bude nejvíce času trávit s vámi, milými hosty našich restaurací. Fundovaně vám doporučí vhodné víno ke zvolenému pokrmu a rád vám také povypráví zajímavosti týkající se vaší vinné volby. Na jeho doporučení se můžete spolehnout, protože se vínu věnuje již řadu let a ve svém oboru dosáhl vysokého vzdělání i postavení. Dokáže vám doporučit skvělou kvalitu i prvotřídní chuť, byť ovlivněnou vaším individuálním vkusem. Jsme přesvědčeni, že vás nezklame. Osobně si totiž stojí za kompletním výběrem všech vín našich sklepů, které nabízejí širokou paletu exkluzivních nápojů věhlasných značek celého světa. Svoji práci dělá s láskou a je mu ctí nabízet vám ta nejlepší vína, která při své zajímavé práci nalezne. Exkluzivně sleduje také nejnovější vinařské trendy sezóny, takže vám dokáže poradit i s výběrem aktuálního módního vinného hitu.

Přijďte si vychutnat do restaurací hotelu Carlsbad Plaza stará vína s dlouhou vinařskou tradicí, mladé nadějné značky i originální vína lisovaná ke speciálním příležitostem. Čekají vás jedinečné prožitky.

Galerie

Sommeliér

Celá galerie

Datum publikování: 8.8.2011

↑ nahoru