Účinné ájurvédské spa a wellness balíčky pomáhají mládnout a relaxovat

Ájurvéda představuje tradiční holistické indické lékařství a systém péče o zdraví starý více než 5 tisíc let. Učení se odvozuje z rozsáhlých textů – takzvaných véd, které tvoří nejstarší část sanskrtské literatury. Za jeden z nejdůležitějších zdrojů ájurvédského učení se pokládá Sušruta samhitá, která popisuje tisícovku chorob a na 800 léčivých bylin nebo preparátů z minerálních a živočišných látek.

Ájurvéda se snaží vyvažovat životosprávu a stravování, zahrnuje různé terapie a procedury jako aroma masáže, pulsovou diagnostiku, jógu, dechová cvičení a meditace, které přispívají k harmonizaci těla a mysli stimulováním blahodárné životní energie. Základní lidskou přirozeností je rovnováha, kterou ájurvédské procedury nastolují.

Léčivé, pročišťující a hojivé ajurvédské procedury nabízí nově návštěvníkům také hotel Carlsbad Plaza, a to v podobě balíčků Ájurvéda Spa Relax nebo Ájurvéda Spa Omlazení. Oba programy zahrnují dvě a půl hodiny procedur včetně ájurvédské diagnostiky tělesné a duševní konstituce a doporučení, jak žít v souladu s nimi.

Ájurvéda Spa Relax se zaměřuje na účinnou vyrovnávací a omlazující léčebně-relaxační techniku s pročišťujícím účinkem Shirodhara. Masáž spočívá ve stimulaci oblasti třetího oka tenkým pramínkem teplého bylinného oleje, což vede k omlazení a zpomalení stárnutí, zlepšení paměti a posílení obranyschopnosti, ke zlepšení kvality spánku nebo odstranění stavů úzkosti a strachu. Shirodhara navíc snižuje vysoký krevní tlak a ulevuje při astma, cukrovce, vysokém cholesterolu a žaludečních vředech. Druhou část procedury Spa Relax tvoří hluboce relaxační a regenerační masáž hlavy, obličeje a celého těla Abhjanga využívající léčivé oleje a byliny. Tato masáž patří mezi stěžejní procedury, které podporují dlouhověkost, zabraňují předčasnému stárnutí a pomáhají uchovat životní sílu a energii.

Balíček ájurvéda Spa Omlazení nabízí vedle diagnostiky a Shirodhary masáž Podhikizhi. Ta spočívá v přikládání malých bavlněných váčků naplněných kořínky dvanácti druhů bylin zahřátých v teplém ájurvédském oleji na různé části těla, které vyvolávají pocení pokožky. Ve spojení s olejovou masáží přináší uvolnění při revmatických chorobách, artritidě, degenerativním onemocnění kloubů nebo při paralýze, při zatuhnutí nebo bolestech svalstva a při svalových poraněních.

Dopřejte si krásně uvolňující, regenerační procedury, které využívají moudrost starých Indů a kombinují je se znalostmi moderní medicíny.

Galerie

Ájurvédské spa a wellness balíčky

Celá galerie

Datum publikování: 8.8.2011

↑ nahoru