Věhlas: Art de Suisse & Glamour Diamond

 

Při prvním pohledu jsou Karlovy Vary lázeňským městem s historickou tradicí, ke které neodmyslitelně patří léčení různých neduhů a pití horkých pramenů zdraví prospěšných. Při druhém pohledu je patrné, že se město během posledních desítek let stalo světově známým městem, které má svůj šmrnc! V Karlových Varech našly své zázemí také luxusní obchody, které nesou nemalou měrou svůj díl na glancu města. Představme si dva luxusní obchody, které patří k těm nejprestižnějším…

Art de Suisse

První zmínky o této rodinné společnosti, zabývající se zpočátku pouze výrobou hodinek poté i precizními šperky, musíme hledat hluboko v minulosti. S živností začal roku 1865 praděd Mehmet Kazazi, který si však změnil své příjmení z Kazazi na Sahatçiu. V době Osmanské říše rodiny běžně přijímaly svá příjmení týkající se rodinného řemesla,Sahatçiu znamená „hodinář“.
V roce 2003 byla otevřena první pobočka v Čechách. V centru Karlových Varů naleznete boutique Art de Suisse rozprostírající se do dvou podlaží. Art de Suisse spolupracuje se světoznámými značkami mezi něž patří: ZENITH, HUBLOT, CHAUMET, CORUM, H.STERN, BOVET, PARMIGIANI, JAQUET DROZ, HERMES, TAG HEUER a další, se kterými sdílí především preciznost a velkou vášeň pro své řemeslo. Nově také nabízí značku HYSEK.

Glamour Diamond Boutique 

Diamanty, drahokamy a polodrahokamy, to jsou oslňující drahé kameny, které jsou svérázným charakteristickým prvkem šperků Glamour Diamond. Dvoupatrový boutique Glamour Diamond nabízí svým klientům dech beroucí výběr šperků z předních italských značek CHIMENTO, ŠARÁDA, CRIVELLI, PASQUALE BRUNI, PAOLO PIOVAN, MORAGLIONE, FOPE a jedinečné šperky s Utopia mořské perly, široké škály GRAHAM a švýcarských hodinek PERRELET pro muže a také ženy. Mezi poslední novinku patří BOUCHERON.
Velkou motivací pro Glamour Diamond je spokojenost zákazníků, kterým vždy vyplní všechna jejich očekávání.
Vždyť které ženě by nelichotilo ozdobit šíji nádherným náhrdelníkem, či který muž by nerad pyšně pohlížet na své zápěstí zdobící špičkové hodinky?

Fotografie


Přidat nový komentář
Sore Throat Remedy jakiejack6@gmail.com

20. září 2017 9:53


I really like your take on the issue. I now have a clear idea on what this matter is all about..

Reagovat

For Additional Information sunnyclark0@gmail.com

18. září 2017 15:53


I was surfing net and fortunately came across this site and found very interesting stuff here. Its really fun to read. I enjoyed a lot. Thanks for sharing this wonderful information.

Reagovat

cord organizer jakiejack6@gmail.com

18. září 2017 10:22


i am for the first time here. I found this board and I in finding It truly helpful & it helped me out a lot. I hope to present something back and help others such as you helped me.

Reagovat

www.satellitestreams.com maliha@gmail.com

16. září 2017 19:10


This is my first time visit here. From the tons of comments on your articles,I guess I am not only one having all the enjoyment right here!

Reagovat

Click Here for More jakiejack6@gmail.com

16. září 2017 10:51


I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don't know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often.

Reagovat

free soundcloud plays jakiejack6@gmail.com

14. září 2017 10:56


Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks. I’ll probably keep it short and sweet and link to this instead if thats cool. Thanks.

Reagovat

Dildo Vibrator Great write

13. září 2017 11:20


Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!..

Reagovat

Find Out More jakiejack6@gmail.com

12. září 2017 11:20


I am continually amazed by the amount of information available on this subject. What you presented was well researched and well worded in order to get your stand on this across to all your readers.

Reagovat

Custom pins jakiejack6@gmail.com

11. září 2017 10:53


This is very interesting content! I have thoroughly enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. You are great.

Reagovat

hair removal devices jakiejack6@gmail.com

10. září 2017 10:00


Thanks for your insight for your fantastic posting. I’m glad I have taken the time to see this.

Reagovat

symptoms of lupus in females jakiejack6@gmail.com

9. září 2017 10:55


Hi there! Nice post! Please tell us when I will see a follow up!

Reagovat

color switch color switch

5. září 2017 10:38


Nice! I want you to thank for your time of this wonderful read!!! Your blog posts are more interesting and informative. I very like and visit regularly.

Reagovat

eBay Shop Online maliha@gmail.com

3. září 2017 12:38


Thank you so much for sharing this great blog.Very inspiring and helpful too.Hope you continue to share more of your ideas.I will definitely love to read.

Reagovat

eBay Online Deals jakiejack6@gmail.com

2. září 2017 23:57


Great article with excellent idea!Thank you for such a valuable article. I really appreciate for this great information..

Reagovat

How to Lose Your Belly Fat jakiejack6@gmail.com

28. srpna 2017 10:37


I found this is an informative and interesting post so i think so it is very useful and knowledgeable. I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article.

Reagovat

HIIT workout sunnyclark0@gmail.com

28. srpna 2017 1:58


Very nice article. I enjoyed reading your post. very nice share. I want to twit this to my followers. Thanks!.

Reagovat

Push up bra jakiejack6@gmail.com

27. srpna 2017 20:10


I just found this blog and have high hopes for it to continue. Keep up the great work, its hard to find good ones. I have added to my favorites. Thank You.

Reagovat

How To Lose 10 Pounds Fast jakiejack6@gmail.com

27. srpna 2017 10:23


I am very much pleased with the contents you have mentioned. I wanted to thank you for this great article.

Reagovat

Cilantro Health Benefits sunnyclark0@gmail.com

26. srpna 2017 23:29


Wonderful article. thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here.

Reagovat

High Protein Foods jakiejack6@gmail.com

26. srpna 2017 12:16


Good artcile. but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.

Reagovat

Zobrazené záznamy: od 1 do 20 (celkem 151)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další »

Newsletter

↑ nahoru