Z našeho města: Moser

 

“Poskytuje Vám jedinečný estetický prožitek prostřednictvím křišťálových děl nadčasové umělecké hodnoty spojené s vysokou hodnotou užitnou.“       

Moser vytváří křišťálové skvosty, které v sobě vždy snoubí originalitu a okázalou krásu v jednom. Značka Moser předvádí své sklářské umění již od roku 1857, kdy Ludwig Moser (1833 – 1916), obchodník a talentovaný rytec zakládá manufakturu Moser v Karlových Varech, která produkuje sklářské výrobky dodnes. Produkuje tu nejvyšší kvalitu. Proto se není čemu divit, že během krátké historie získal pověst nejprestižnějšího výrobce křišťálu v Rakousko-Uherské monarchii.

Stal se dvorním dodavatelem pro mocné panovníky a státníky, tudíž dalekosáhlé úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Již v roce 1922 je sklárna Moser největším výrobcem luxusního skla v Československu. Úspěchy Ludwiga Mosera tkví ve výrobě ekologicky čistého bezolovnatého skla, špičkovém ručním zpracování a jedinečném designu v mnoha-spektrální barevnosti. Tento jedinečný odkaz je zachován dodnes. Bezolovnatá sklovina se vyznačuje vysokým leskem, jiskřivostí a tvrdostí, proto je práce s ní velmi náročná. Sklárna však spolupracuje s nejlepšími mistry skláři, kreativními výtvarníky a nadanými rytci.

V současnosti je Moserův jedinečný design se svým historickým jádrem propojen s moderním inovativním vkusem nynější generace, a proto sklo Moser patří mezi nejlepší sklářské výrobky nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Moser vyrábí nejen sklo dekorativní a nápojové, ale i mnoho dalších. Své prestižní postavení staví mimo jiné také na výrobě exkluzivních ocenění a trofejí. Ať je to například cena Křišťálový glóbus pro karlovarský filmový festival, či Golfová trofej pro European PGA Tour.

V hotelu Carlsbad Plaza najdete Moser Crystal Suite, jehož jméno bylo tímto výjimečným uměním inspirováno. Tento apartmán je se svými 165 m2 největším v Karlových Varech. Společně se sousedícím dvoulůžkovým pokojem Supreme pak vytvoří největší dvouložnicové apartmá v České republice vůbec (216 m2). Zajímavostí tohoto apartmá není jen jeho název, sauna a jacuzzi přímo v koupelně, nebo speciální pokoj pro chůvu či ochranku s vlastní koupelnou, ale také fakt, že hosté Moser Crystal Suite mohou volně využívat jednu z nejtypičtějších nápojových sad s názvem Splendid, jejíž klasický design pochází z roku 1911. Mezi prominentními majiteli této sady se skví jméno Alžběta II.

Moser, to je synonymum pro jedinečné umělecké dílo. Moser, to je dokonalý a unikátní design. Moser, to je precizní ruční práce. Mějte svůj Moser…

 

Fotografie

↑ nahoru