Životní styl: Parfémy

 

Již při narození si novorozenec vtiskne do paměti vůni své matky. Vůně nás doprovázejí celý život. Vůně jsou součástí naší osobnosti, a tak každý z nás záměrně hledá tu svou vůni – svůj parfém.

Parfém je směsí esenciálních olejů a dalších aromatických látek. Užití parfému vyvolává u lidí různé pocity, především se ale jedná o touhu podtrhnout charakter svého nositele. Mezi klasické ingredience parfému patří pochopitelně květiny, též vonné složky koření. Do pánských parfémů se s oblibou přidává tabák. Dále se používají výtažky z dřevin a pryskyřic exotických stromů. Méně obvyklé látky jsou již získávány synteticky. Například tzv. pižmo, které se v minulosti získávalo z podkožního vaku Jelínka pižmového, a věřte nebo ne, tato látka je základem pro většinu parfémů. Další takovou složkou je ambra, látka, kterou v přírodě vyvrhují velryby, sbíraná na hladině vody.

Výroba parfému je alchymií. Vonné esence z aromatických rostlin získáme destilací. Tato metoda je známá tisíce let. Pro získání vonné esence se tedy rostlina vloží do vařící vody, vonné oleje se odebírají z povrchu. Získané vonné esence jsou umístěny do kovových trubic, které jsou napuštěny rozpouštědlem. Následuje kondenzace, dochází ke vzniku tužší hmoty - vonná silice. Oddělené vonné esence se skladují v nádobách speciálně k tomu určených. Většinou se jedná o kovové nádoby.Předtím, než se vonné látky použijí do parfému, je odborníci testují pro svou kvalitu.Finální komponování vůní je práce pro opravdové profesionály, které ozvláštňuje notná dávka talentu a fantazie. Tato fáze je plná nekonečných experimentů, a je nejdůležitějším krokem k vysněnému parfému.

Vůně rozdělujeme dle procentuálních podílů vonných látek. Parfém - obsahuje 15 až 30% vonných látek, Eau de Parfum - 8 až 15%, Eau de Toilette - 4 až 8% a Eau de Cologne - obsahuje 3 až 5 % vonných látek.

Parfémy milujeme a parfémy milují naše těla. Jedná se o dokonalou symbiózu. Zamilujte se i Vy…

 

Fotografie


Přidat nový komentář
Perfum, niche essence Clarice

15. září 2016 17:50


I wish so much to smell a niche perfumes, just to see if there is a slight difference between a normal perfume and a <a href="https://gazonartificialieftin.wordpress.com/" target="_blank">luxury</a> one.

Reagovat

Perfumes Carolina

15. září 2016 17:08


I'm a lot into perfumes, especially on the niche essences. I like to see how it develops on my skin, starting with the top, the middle and ending with the end base.

Reagovat

infoplatkapal.blogspot.com rere

21. března 2016 5:24


ngdam

Reagovat

Apple iphone 7 release date asaad

29. ledna 2016 18:37


<a href="http://bit.ly/1Rcf88t">Apple iphone 7 release date</a>

Reagovat

new year 2016 / happy new year 2016 new year

24. srpna 2015 17:42


Thanks for your information, it was really very helpfull..

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru