Životní styl: Parfémy

 

Již při narození si novorozenec vtiskne do paměti vůni své matky. Vůně nás doprovázejí celý život. Vůně jsou součástí naší osobnosti, a tak každý z nás záměrně hledá tu svou vůni – svůj parfém.

Parfém je směsí esenciálních olejů a dalších aromatických látek. Užití parfému vyvolává u lidí různé pocity, především se ale jedná o touhu podtrhnout charakter svého nositele. Mezi klasické ingredience parfému patří pochopitelně květiny, též vonné složky koření. Do pánských parfémů se s oblibou přidává tabák. Dále se používají výtažky z dřevin a pryskyřic exotických stromů. Méně obvyklé látky jsou již získávány synteticky. Například tzv. pižmo, které se v minulosti získávalo z podkožního vaku Jelínka pižmového, a věřte nebo ne, tato látka je základem pro většinu parfémů. Další takovou složkou je ambra, látka, kterou v přírodě vyvrhují velryby, sbíraná na hladině vody.

Výroba parfému je alchymií. Vonné esence z aromatických rostlin získáme destilací. Tato metoda je známá tisíce let. Pro získání vonné esence se tedy rostlina vloží do vařící vody, vonné oleje se odebírají z povrchu. Získané vonné esence jsou umístěny do kovových trubic, které jsou napuštěny rozpouštědlem. Následuje kondenzace, dochází ke vzniku tužší hmoty - vonná silice. Oddělené vonné esence se skladují v nádobách speciálně k tomu určených. Většinou se jedná o kovové nádoby.Předtím, než se vonné látky použijí do parfému, je odborníci testují pro svou kvalitu.Finální komponování vůní je práce pro opravdové profesionály, které ozvláštňuje notná dávka talentu a fantazie. Tato fáze je plná nekonečných experimentů, a je nejdůležitějším krokem k vysněnému parfému.

Vůně rozdělujeme dle procentuálních podílů vonných látek. Parfém - obsahuje 15 až 30% vonných látek, Eau de Parfum - 8 až 15%, Eau de Toilette - 4 až 8% a Eau de Cologne - obsahuje 3 až 5 % vonných látek.

Parfémy milujeme a parfémy milují naše těla. Jedná se o dokonalou symbiózu. Zamilujte se i Vy…

 

Fotografie


Přidat nový komentář
Actuarial Assignment Help Actuarial Assignment Help

6. června 2017 22:18


I actually essentially master your web blog to get reliable content and also I actually essentially presently reach come to feel thus asked.

Reagovat

Case Study help paul edwards

4. dubna 2017 21:54


i have visited many blogs but i found your blog the most informative

Reagovat

tuitions pakistan GaryRock

21. února 2017 8:20


Awesome work you have done here, I am very happy to read this nice post. You are a great writer and give us much information.

Reagovat

Finance Assignment Help Service sohail

21. února 2017 7:43


Get the dissertation writing service students look for these days with the prime focus being creating a well researched and lively content on any topic.

Reagovat

Coursework Assignment Help Service Edward Mark

21. února 2017 7:04


Good way of telling, good post to take facts regarding my presentation subject matter, which i am going to deliver in my college

Reagovat

Programming Assignment Help Richard

21. února 2017 6:54


Hi buddy, your blog' s design is simple and clean and i like it. Your blog posts about Online Dissertation Help are superb. Please keep them coming. Greets!!

Reagovat

Homework Help Jorge Pollich

21. února 2017 6:01


Hi buddy, your blog' s design is simple and clean and i like it. Your blog posts about Online Dissertation Help are superb. Please keep them coming. Greets!!

Reagovat

Sql Homework Help Edward Mark

21. února 2017 5:44


Science Channel’s are giving a complete knowledge to its viewers about every thing students write done dissertation on this subjects and show its importance.

Reagovat

niche relevant backlinks alberetin232@gmail.com

23. listopadu 2016 7:59


SEO Professional experienced in link building. With my techniques I can help you to get your desired rankings. 100% white hat and 100% ethical professional. If you have any problem with my service so please feel free message me.

Reagovat

EvanWard12 pshe pierdole

11. listopadu 2016 15:23


Vůně rozdělujeme dle procentuálních podílů vonných látek. Parfém - obsahuje 15 až 30% vonných látek, Eau de Parfum - 8 až 15%, Eau de Toilette - 4 až 8% a Eau de Cologne - obsahuje 3 až 5 % vonných látek.

Reagovat

I learn every day Sara

25. října 2016 15:44


I learn every day about perfumes and their variety. Is so fascinating.

Reagovat

Power your appliances Daniel

25. října 2016 8:13


I got a truly large collection of perfumes and I continue to buy and buy as many as possible. Well, I'm using all of them so it's not like I'm spending money without purpose.

Reagovat

A good perfume vs a bad perfume Jessie

24. října 2016 13:31


I know that a perfume is bad when it tells too much. Despite the persistance and the sillage, a good perfume is complex and hard to describe in just few words.

Reagovat

Perfum, niche essence Clarice

15. září 2016 17:50


I wish so much to smell a niche perfumes, just to see if there is a slight difference between a normal perfume and a <a href="https://gazonartificialieftin.wordpress.com/" target="_blank">luxury</a> one.

Reagovat

Perfumes Carolina

15. září 2016 17:08


I'm a lot into perfumes, especially on the niche essences. I like to see how it develops on my skin, starting with the top, the middle and ending with the end base.

Reagovat

infoplatkapal.blogspot.com rere

21. března 2016 5:24


ngdam

Reagovat

Apple iphone 7 release date asaad

29. ledna 2016 18:37


<a href="http://bit.ly/1Rcf88t">Apple iphone 7 release date</a>

Reagovat

new year 2016 / happy new year 2016 new year

24. srpna 2015 17:42


Thanks for your information, it was really very helpfull..

Reagovat

Newsletter

↑ nahoru