Zlaté klíče od hotelu Carlsbad Plaza

Téměř každý pětihvězdičkový hotel se oprávněně honosí prestižní službou concierge, která plní váženým hostům jejich přání, snaží se jim vyjít ve všech ohledech vstříc a zajistit během pobytu absolutní pohodlí. Být concierge je záležitostí navýsost prestižní, která si od jeho nositele žádá naprosto perfektní servis, profesionální přístup, dokonalé a zdvořilé vystupování, pochopení hosta a v neposlední řadě skvostnou reprezentaci hotelu. Concierge běžně zamlouvá letenky, zařizuje transfery, rezervuje restaurace, zároveň však hostům doporučuje zajímavé lokality na výlet či místa k nakupování a dává tipy na kulturní a sportovní akce v okolí.

Počátky profesionální služby concierge souvisí s rozmachem mezinárodního turismu na počátku 20. století. Nejvyhlášenější evropské hotely ve Švýcarsku tenkrát nabídly jako první službu tzv. Hall Portera, který se o hosty v průběhu celého jejich pobytu staral a zajišťoval jim mimo jiné koňské kočáry.

V říjnu roku 1929 se sešel concierge hotelu Ambassador Pierre Quentin s dalšími pařížskými concierge a založili mezinárodní asociaci Les Clefs d'Or (Zlaté klíče), která dnes sdružuje více než čtyři tisíce concierge ze 37 zemí celého světa. Od roku 1954 má organizace ve znaku dva překřížené zlaté klíče, kterýžto emblém dnes nosí concierge na klopě uniformy. Mezi hotely, které se mohou pyšnit členstvím v Les Clefs d'Or patří například: Ritz v Paříži, Sacher ve Vídni, Waldorf-Astoria v New Yorku, The Dolder Grand v Zurichu, Brenners-Parkhotel v Baden-Badenu a další...

Také Česká republika je od roku 1991 členem prestižní „zlaté" organizace. Až do loňského roku se v Les Clefs d'Or nacházely jen nejluxusnější pražské hotely. Concierge hotelu Carlsbad Plaza Robert Hudec však na podzim roku 2009 požádal o členství a po splnění náročných podmínek se v říjnu 2010 stal dalším váženým concierge této prestižní mezinárodní asociace. Carlsbad Plaza je tak jediným mimopražským hotelem, který se dnes může chlubit členstvím v Les Clefs d'Or. Letos v únoru dokonce hostil první meeting této asociace v roce 2011.

Jsme velice rádi, že vám opět můžeme nabídnout něco navíc!

Galerie

Zlaté klíče od hotelu Carlsbad Plaza

Celá galerie

Datum publikování: 9.8.2011

↑ nahoru