49. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

…přehlídka toho nejlepšího, co se ve světě filmu zrodilo...

3. až 11. červenec 2015, toto datum si určitě zapíší do svých diářů filmový fanoušci, protože v těchto dnech se totiž uskuteční další Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, v pořadí již 50. tedy jubilejní. A jaký byl ten letošní MFF?

Opět nevídaná podívaná, tak bychom mohli shrnout 49. Mezinárodní filmový festival, který již tradičně zachvátil začátkem července naše lázeňské město. Filmová atmosféra houstla každým novým dnem ba i večerem, kdy jsme se mohli účastnit okázalých doprovodných akcí a večírků.

Karlovými Vary spolu s dešťovými kapkami proletěl festival opět jako uragán a na žádném filmovém příznivci nenechal nit suchou. Letos se návštěvníci pokochali nejen pohledem na hollywoodskou hvězdu, která se nesmazatelně zapsala do mysli laické i odborné veřejnosti, ale měli také možnost shlédnout film Apocalypto, který Mel Gibson sám režíroval. Ačkoliv je brán spíše jako herec, jistě jste mohli zaznamenat, že za jeho jménem stojí i několik režií. Mel Gibson, i s urputnou bolestí zubů, jako pravý profesionál s úsměvem na rtech v Karlových Varech převzal Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii.

Pohleďme na festival trochu z jiné stránky, a to v číslech. Neuvěřitelných 130 987 vstupenek se prodalo na 478 projekcí, které jsme mohli spatřit ve dnech 4. – 12. července. Na v pořadí 49. festival oslavující filmové nebe, se akreditovalo 12 433 účastníků, těch neakreditovaných samozřejmě bylo nespočetně mnohokrát více. A z neskutečných 245 filmů uvedených na festivalu mělo 33 světovou, 19 mezinárodní a 6 evropskou premiéru.

Pokud jste se právě rozhodli, že na festivalu pořádaném v příštím roce nesmíte chybět, tak Vás směle zveme do našeho hotelu Carlsbad Plaza, kde se i mimo festivalové dění budete cítit jako opravdová filmová hvězda.

Fotografie

↑ nahoru