Ájurvéda: Naučme se umění dlouhověkosti

Nejspíš jste se již setkali s tímto podivným až mystickým názvem, ale stále Vám není jasné, co vlastně Ájurvéda přesně označuje? Pokud budeme hledat nějaké synonymum pro tento prastarý přírodní medicínský systém, můžeme Ájurvédu popsat jako “umění dlouhověkosti“ či “vědu o životě“. Je až s podivem, že tento 5 000 let starý systém pocházející z Indie, je jeden z nejkomplexnějších zdravotních systémů, které známe a ájurvédská moudrost je použitelná pro lidi po celém světě i v dnešní tak odlišné době.

Ájurvéda zahrnuje mnoho fascinujících poznatků o dokonale propracovaném mechanismu výživy, bylinné terapii, detoxikaci, regeneraci a omlazení organismu, masážní technice, meditaci, aromaterapii, terapii zvukem a barvami a mnoho dalších. Pro pochopení a vžití se do tohoto pradávného unikátního systému, musíme především porozumět jeho pravému smyslu a moudrosti. Každý z nás jsme originál se svými specifickými potřebami. Ájurvéda neuznává všeobecně platný zdravý životní styl a stravu, a proto podle ní na určitou potíž či neduh neexistuje pro všechny stejný lék.

Zaměřme se na tělo, mysl i duši. Protože nejen o tělo je potřeba pečovat, je třeba také hýčkat mysl i duši. A všechny tyto tři aspekty brát jako jeden celek, jeden nestavit nad druhý. Nebazírujte na striktním dodržování pravidel a propůjčte si od Ájurvérdy pouze několik výhod. Začnete chápat sebe sama jako jedinečný celek a originál, teprve poté můžeme nahlédnout do svého pravého nitra a osvojit si Ájurvédu.

Nadechněte se ve svém starém životě a vydechněte společně s Ájurvédou v tom novém, znovuzrozeném a vyzkoušejte ájurvédské balíčky a procedury hotelu Carlsbad Plaza. Mezi nejoblíbenější zmiňme Pizhichil, jež zahrnuje celotělovou masáž prováděnou ájurvédským terapeutem, který uklidňujícím teplým olejem polévá nepřetržitě vaše tělo a zároveň masíruje. Dopřejte si regeneraci a své tělo, mysl a duši ponořte do mystických ájurvédských procedur a rituálů naplno.

Fotografie

↑ nahoru