Naši slavní hosté: H.P. Baxxter

 

Hotel Carlsbad Plaza mile rád přivítal opět někoho z VIP hostů, byl jím Hans-Peter Geerdes, frontman skupiny Scooter, známý především jako H.P. Baxxter / The Freshman / The Mic Enforcer / Scooter. Na moderní taneční hudební scéně působí skupina Scooter již přes 20 let a s malými změnami v obsazení hraje dodnes. Sám H. P. Baxxter je modrooký švihák, o kterém je známo, že je milovníkem starých modelů aut a jeho fascinace značky Jaguár je nekonečná. Jaké hity stojí za to si poslechnout, nebo jak se pravým jménem Hans-Peter Geerdes dostal k hudbě? Přečtěte si následující rozhovor s VIP hostem našeho hotelu.

Jste poprvé v Karlových Varech, jak se Vám naše město líbí? 

Ano, jsem tady poprvé. Navštívil jsem mnohokrát Českou republiku, většinou Prahu, ale přímo v Karlových Varech jsem ještě nebyl. Karlovy Vary jsou velmi krásné a moderní město s obdivuhodnými starými budovami. Byl jsem se projít městem a dal si oběd, je to jako idylická představa, která se mění ve skutečnost. 

Jak jste se dostal k hudbě, jak to všechno začalo?

Velmi brzo. V 10 nebo 11 letech jsem měl svoji první hudební skupinu ve škole, a už tehdy mi bylo jasné, že hudba bude provázet celý můj život. K prvním úspěchům však byla dlouhá cesta. V roce 1994 se začalo kapele Scooter dařit a stále mě to baví.

Kde hledáte inspiraci pro Vaši hudbu?

Je to různé, ale většinou mě inspiruje hudba v klubech, která mě vždy nějak ovlivní, a také nové trendy. Hlavně se člověk nesmí nikdy zastavit.

Který hit byl pro Vás osobně ten nejúspěšnější?

Je jich spousty, nicméně vše začalo prvním hitem „Hyper Hyper“ a samozřejmě následovala celá řada dalších hitů. Důležitým songem je „How Much Is The Fish“, je to taková klasika. Potom „Maria I Like It Loud“, „Always Hardcore“ a také všechny Jump styleové skladby.

Který koncert byl Váš nejoblíbenější, na který nemůžete zapomenout?

Za ty dlouhá léta jsme měli více výjimečných zážitků, které zůstanou v paměti navždy. Například na Islandu, to je tak zajímavý ostrov, kde jsou jen sopky a krajina bez stromů, připadali jsme si jako na měsíci a najednou uprostřed ničeho byl festival. To jsou takové okamžiky, na které se nedá zapomenout. V Mongolsku to bylo také jedinečné. Naproti tomu všemu utkví člověku v hlavě takové ty velké koncerty na velkých festivalech v Hamburku, nebo turné, kde se sejdou všichni fanoušci z mnoha zemí, kdy je vyprodaná velká aréna. Zkrátka je takových momentů více a nedá se vyzdvihnout pouze jeden.

Jaké máte plány do budoucna?

Pracovali jsme na nové desce „The 5th Chapter“, album vyšlo minulý rok. Proběhla také změna v obsazení skupiny, Rick odešel a přišel Phil. Rádi bychom tento rok jeli zase na turné.

Fotografie

↑ nahoru