Návštěva sauny a bazénu

Etiketa

Návštěva sauny a bazénu

 

Samotné slovo Etiketa v mnohých může evokovat normy chování ve vyšší společnosti. Fakt je ale ten, že se s etiketou setkáváme stále a to i tam, kde bychom to nečekali. Například při návštěvě Wellness prostor. V naší pravidelné rubrice o etiketě pro tentokrát navštívíme sauny a bazény.

Saunování má po celém světě velmi dlouhou tradici, kterou bychom měli ctít. V prostorách sauny nalézáme uvolnění, měli bychom se proto na celkové pohodové atmosféře sauny podílet. Sauna není nejvhodnější místo pro rozhovory s přáteli, utrápené vzdychání, nebo jiné hlasité projevy – sauna je oázou nečinnosti a oddechu.

Návštěvu sauny uskutečníme až po důkladném osprchování, vstupujeme rychlejším tempem, tak abychom zamezili větrání tepla, které v sauně panuje. Samozřejmostí je použití ručníku pod své sedací partie, saunujeme se vždy nazí nebo zahalení do prostěradla. Plavky ani jiný koupací oděv do sauny nepatří. Pokud návštěvník sauny není v jejích prostorách sám, měl by se domluvit s ostatními na vhodné teplotě pro všechny, je neslušné polévat horké lávové kameny přílišným množstvím vody a příliš často dle svého uvážení.

Při návštěvě bazénu musíme zdůraznit, že prostředí bazénu lidé navštěvují kvůli relaxaci a klidu. Kvůli svému bezpečí a ohleduplnosti vůči ostatním v bazénové hale neběháme, do vody neskáčeme ve snaze napodobit akvabely či olympioniky v disciplíně vodní akrobacie. Pamatujte také na ostatní návštěvníky bazénu kolem vás, je nevhodné přivlastnit si bazén pro sebe a jiné z bazénu vystrnadit. Tělesné potřeby jakými jsou i běžné smrkání a jiné, vždy provádíme mimo bazén. Navštívíme-li bazén se svými ratolestmi, chraňte je dodržováním pravidel, které stanovuje provozní řád bazénu a nenechávejte je bez dozoru.

Své znalosti etikety máte možnost si vyzkoušet v hotelovém Sauna & Wellnesslandu Alt Karlsbad. K návštěvě Vás zve 7 druhů saun, 5 typů bazénů, odpočívárna s vodními postelemi, fitbar a mnohé jiné.

Fotografie

↑ nahoru