Recept šéfkuchaře

Recept šéfkuchaře


Brasírovaný hovězí krk s karamelizovanými cibulkami

 
Máte rádi dobré jídlo a pití? Zajisté, kdo by přece neměl. Po návštěvě francouzské restaurace La Bohème hotelu Carlsbad Plaza se ale stanete doslova milovníky skutečně dobrého jídla a pití. Zapomeňte na všechny Vaše dosud poznané gastronomické zážitky, to co Váš čeká, jste zkrátka ještě nezažili. Executive Chef Lukáš Paluska nám přiblíží jeden z receptů nového jídelního lístku francouzské restaurace La Bohème. Vítejte v pravidelné rubrice Recept šéfkuchaře.
 
Znáte ten pocit, když máte možnost vařit z těch nejčerstvějších a nejkvalitnějších surovin? Vaření je pak radost sama o sobě. Pojďme společně na to.
 
Váleček z hovězího krku svážeme provázkem, dodáme mu chuť pomocí soli a čerstvě mletého pepře, koření lehce vmasírujeme do masa. Takto připravený hovězí krk opečeme na základu z restované kořenové zeleniny. Po vyjmutí válečku ponecháme zeleninový základ z mrkve, petržele, řapíkatého celeru a šalotky.
 
Orestujeme jej do tmavě zlaté barvy a po přidání lžičky tomatového protlaku vše střídmě ponoříme do červeného vína, které následně necháme vyvařit. Poté zalijeme silným hovězím vývarem a zpět do pekáče vrátíme hovězí krk. To vše přikryté pod pokličkou pečeme přibližně 3 a půl hodiny do dokonalého změknutí masa.
 
Když je maso pečené, opět jej vyjmeme a výtečný základ proměníme v dokonalou omáčku za přispění trošky tmavého masového fondu a jemného másla.
 
Je na čase se věnovat cibulkám a hlívě ústřičné. Cibulky oloupeme, na másle orestujeme do měkka a necháme se špetkou cukru zkaramelizovat. Hlívu ústřičnou jen tak natrháme na větší kousky a…
 
…a konec, to by bylo prozrazeno už mnoho. Výjimečnou kombinaci hovězího masa Black Angus z Krušných hor, lehce nasládlých mladých cibulek a osobité zdravé houby přijďte ochutnat do restaurace La Bohème.
 
Na Vaši návštěvu se těší Lukáš Paluska a s celým svým týmem Vám přejí: „Nechte si chutnat!“.

 

Fotografie

↑ nahoru