Smart Casual

Etiketa

Smart Casual

Ačkoliv psaná i nepsaná pravidla chování na nás číhají na každém kroku, ještě nikdy nikdo neprohloupil, když své znalosti prohloubil, proto přicházíme opět s dalším poučným článkem do pravidelné rubriky Etiketa. Pro tentokrát se podíváme na zoubek správnému odívání.

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“, tak zní část textu známé české písně. A tato pravda snad nikdy nevyjde z módy. Dnes snad neexistuje večírek, společenská akce či prostory restaurací, kde by nebyl vyžadován Dress Code. Neztrácejme čas a pojďme se společně detailněji podívat na nejrozšířenějšího zástupce Dress Code, na Smart Casual.

Jedná se o celkem široký pojem, zjednodušeně ale znamená, že Váš oděv by měl být spíše neformální, avšak neměl by nic ztrácet na eleganci. Pokud jste milovníky denimu, v tomto případě jej odložte na volnočasové aktivity. Tím jsme již napověděli, že pro muže ani ženy se absolutně nesluší obléci džíny, sportovní oblečení jakéhokoliv typu či sportovní obuv.

Abyste splnili požadavek na Smart Casual, sáhnou dámy nejlépe po sukni, šatech či kalhotech v libovolných střizích a barvách, ale v rámci únosných mezí, příliš krátká sukně se rozhodně nehodí. K doladění celkového vzhledu využijte vhodných doplňků. Vždy platí všeho s mírou. Například pokud dáma oblékne výraznější šaty, doplňky by měla volit spíše jemného až nenápadného charakteru a naopak, v případě jednoduchých šatů si může dovolit jak výraznější make-up tak i doplňky.

Přichází řada na pány, ti se mohou rozmyslet, jestli si obléknou společenské kalhoty nebo kalhoty zvané Chinos. Pro jistotu ještě jednou zopakujme, že platí důrazné NE pro oblečení z denimu. Kravatu nebo motýlek můžete nechat doma, nebudou potřebné, protože Smart Casual není přísně formální záležitostí. Outfit muži doplní sakem, košilí jemných barev i vzorů a slušivými botami se šněrováním nebo mohou obout mokasíny.

Pokud si tento uhlazený a šarmantní styl označovaný jako Smart Casual osvojíte, rádi Vás přivítají ve všech restauracích a barech hotelu Carlsbad Plaza, kde je tento Dress code součást vnitřní hotelové kultury.

 

 

 

 

 

Fotografie

↑ nahoru