Voda - základní kámen života a zdraví

Posílení imunity v Zámeckých Lázních

Voda - základní kámen života a zdraví

Jedno z nejunikátnějších a nejautentičtějších míst Karlových Varů jsou bezpochyby Zámecké Lázně, kde se potkává tradiční karlovarská léčba ověřená časem a nejnovější technologie moderního lázeňství. Zámecké Lázně se pro každého návštěvníka stávají kouskem jejich života, zde si mohou v příjemném relaxačním prostředí odpočinout, uvolnit se díky mnoha procedurám a načerpat síly do dalších hektických dnů.

Nejlépe je tělo a mysl vzpružit ve vodě. Ve vodě se každý člověk nacházel již v matčině lůně a tak je pro nás voda naprostou přirozeností, dokáže zklidnit mysl a pomáhá léčit. V Zámeckých Lázních je mimo jiné možno zažít na vlastní kůži jednu z nejstarších vodoléčebných procedur – Kneippovu lázeň.

Tato lázeň spočívá ve střídání teplé (40° - 42°C) a studené (10° - 12°C) vody. Nejčastěji se využívá chodicí forma lázně, kdy vstupujeme do jednotlivých bazénků s teplou a studenou vodou dosahující pod kolena. Začíná se vždy bazénkem s teplou vodou, kdy termoreceptory našeho těla vyvíjí energie, následně se vstoupí do vody studené, která tuto energii odnímá. Nečekejte tedy žádnou lázeň, jedná se o aktivní přešlapování v nádržích, na jejichž dně leží oblázky. Při pravidelných návštěvách Kneippovy lázně jistě rychle zaznamenáte pozoruhodné zlepšení zdravotního stavu a otužíte se.

Konkrétně Kneippova lázeň podporuje metabolismus tkání, prokrvuje a uvolňuje klouby, zcela prokazatelně pozitivně ovlivňuje krevní oběh a posiluje imunitu. Dále pomáhá při nepříjemných pocitech doprovázejících syndrom studených nohou a posttraumatických stavů dolních končetin.

Tento speciální druh terapie nese jméno po německém knězi a léčiteli Sebastianu Kneippovi, který se jako pacient s tuberkulózou setkal s knihou “O léčivé síle čerstvé vody“ a díky pravidelným koupelím v řece a chozením naboso v ranní rose, se poměrně brzy uzdravil. 

Fotografie

↑ nahoru