Z našich barů: Káva, je příslibem nezaměnitelného zážitku…

Málokterý z nápojů, se kterými se denně setkáváme a pijeme je, má tak zajímavou a bohatou historii, jež by v našem případě vydala na několik článků. Pravlastí kávy je s největší pravděpodobností Etiopie, provincie Kaffa, odkud byly keře kávovníků ve 13. a 14. století převezeny válečníky do Jemenu.
Snad každý se již setkal s názvy Arabica a Robusta. Ano, víte správně, že jsou to označení pro druh kávy, ale víte, jaký z nich bude výsledný nápoj? Z Arabicy si připravíme tu nejkvalitnější kávu s jemnou a velmi lahodnou chutí. Naproti tomu káva připravená z Robusty obsahuje sice dvakrát více kofeinu, ale její chuť a omamné aroma nejsou tolik výrazné. Věděli jste také, že na světě se rozeznává více jak 60 druhů kávovníku? Pro přípravu kávy se ale téměř výhradně využívají pouze dva výše zmíněné druhy.

Pití kávy je považováno za ne ledajaký obřad.  Je součástí tradice a kultury nejen kávových velmocí. Nenechte se ochudit o krásný rituál vaření kávy a zpříjemněte si každý nový den její přípravou. K dokonalému požitku z uvařené kávy použijte k její přípravě vždy čerstvě upraženou kávu, umletou těsně před spařením, podávejte ji v šálku na kávu i s podšálkem a kávovou lžičkou. Šálek může být plný pouze z poloviny, avšak zásadně předehřátý. Ke kávě se podává také 1dl neperlivé vody pokojové teploty a samotná káva se pije ihned po přípravě, kdy jsou její chuť a aroma nejsilnější. Nejdůležitější však je, umět si kávu skutečně vychutnat a zažít tak příjemné ráno.

Představme si výtečnou kultovní kávu Danesi, která je již desítky let číslem jedna u pravých italských znalců espressa. V České republice patří tato káva mezi jedničky od roku 2008, kdy si okamžitě získala kávové příznivce na svoji stranu. Danesi, ta nejkvalitnější káva s nezaměnitelným aroma a dokonalou chutí pochází z Říma, což mluví samo za sebe, kde jsou pití kávy a kavárny nedílnou součástí životního stylu.

Kávu Danesi si vychutnejte také v našem hotelu Carlsbad Plaza, protože Danesi, to je příslib nezaměnitelného zážitku, který můžete prožívat každý nový den.

 

Fotografie

↑ nahoru