Z našich barů: Whisky

 

“Jenom dvě věci jsou nejlepší beze všeho, a jednou z nich je whisky.“…Gaelské přísloví
 

Whisky je jeden z nejoblíbenějších destilátů vůbec, který si Vás zkrátka podmaní. Není proto ku podivu, že se o její objev přou Skotové s Iry, dá se říci dvě velmoci ve výrobě whisky. Pokud budeme pátrat po nějakém důvěryhodném zdroji, který by nám vyložil skutečnou historii vzniku whisky, bude to pátrání marné, poněvadž tuto historii nepatrně nastiňují pouze legendy.

Irové nejčastěji vyprávějí o sv. Patrikovi, který nejprve zatočil s ďáblem, položil základní kámen křesťanství a nakonec Iry naučil tajemství destilace, pro pobavení – destilace tzv. živé vody. Oproti všem legendám a tomu, že ta irská sahá daleko do minulosti, je pravdou, že první dochovaná písemná zmínka o whisky je ze Skotska z 12. století. Aby toho nebylo málo, pokud si dáte nápoj vyrobený v Irsku nebo v Americe, jedná se o “Whiskey“, pokud je vyroben ve Skotsku či Kanadě, jde o “Whisky“.

Řekněme si také, že základem pro hnědozlatě zbarvený nápoj je kombinace vod, obilnin a kvasinek. V našem hotelu můžete ochutnat více jak 40 druhů whisky těchto nezaměnitelných kombinací. Mezi ně samozřejmě patří nejznámější značky jako Jack Daniel's a jeho speciální edice či Johnnie Walker. Pokud máte ale zájem ochutnat nějakou opravdu raritní whisky, vyberte si whisky Laphroaig, jejíž velkým příznivcem je i princ Charles, anebo okuste whisky nejhodnocenější značky v mezinárodních soutěžích Chivas Regal, která se zrodila v roce 1801 a jedná se o míchanou, vícedruhovou skotskou whisky, například Royal Salute. Zajímavá pro opravdové milovníky whisky může být také Nikka Whisky pocházející z japonských palíren nebo kanadská whisky Canadian Club Classic 12. Whisky není pitím jen pro pány, dámám doporučujeme například jemnou 15tiletou skotskou whisky Dimple.

Zajímavá nabídka, nemyslíte? Přijďte si zpříjemnit večer sklenkou dobré “Whiskey“ anebo “Whisky“ do některého z barů hotelu Carlsbad Plaza.

 

Fotografie

↑ nahoru