Zámecké Lázně...originální, magické, nádherné a otevřené všem…

 

Jedinečné Zámecké Lázně v samém srdci Karlových Varů jsou unikátním centrem tradiční lázeňské léčby a poznáte je na první pohled pro svou originální architekturu. Historické kořeny tohoto léčebného zařízení sahají až do doby před první světovou válkou, kdy roku 1909 v rozsáhlé soutěži o výběr projektů zvítězil architekt Friedrich Ohmann, podle jehož projektu byla v letech 1911 – 1913 vystavěna Zámecká kolonáda.

Ta byla zachována v nezměněné podobě až do roku 2000, kdy prošla významnou rekonstrukcí a adaptovala se na Zámecké Lázně. Duše a rukopis Friedricha Ohmanna zůstanou navěky zachovány v podobě geniální kombinace rozličných stavebních slohů. Rozhodně stojí za povšimnutí úchvatný antický rondel v horní části stavby, který je jakýmsi poznávacím znamením Zámeckých Lázní.

Ojedinělost, úspěšná tradiční léčba a relaxační programy staví Zámecké Lázně na přední příčky žebříčku léčebných center u nás. Jedním z osmi tajemství, se kterými jsou lázně pevně semknuty, je právě návrat k osvědčené tradici karlovarské lázeňské léčby s maximálním využitím léčivé minerální vody. Zámecké Lázně jsou napájeny dvěma vlastními prameny, Horním a Dolním zámeckým pramenem, které patří mezi již výše zmíněné jedinečné tajemství. Mezi přínosy pro širokou klientelu lázní, protože lázně jsou dostupné všem, rozhodně patří individuální přístup, špičkové technologické vybavení a zcela unikátní magické prostředí. Navíc je pro každého návštěvníka připravena k procedurám relaxace v léčebném termominerálním bazénu zdarma a klient absolvuje veškeré procedury během jediné návštěvy. Tento bazén je svou rozlohou a poměrem minerální vody, jediným svého druhu v České republice.

Zámecké Lázně jsou nejen věhlasným balneo centrem, jež Vám dopřejí nezapomenutelné zážitky v krásném prostředí s efektivními výsledky, jsou ale také domovem Ducha pramenů – vládce všech karlovarských pramenů, který je opředen tajemnou legendou. Vydejte se za poznáním této legendy a okuste tento jedinečný zážitek na vlastní kůži. 

Fotografie

↑ nahoru