Ze zákulisí hotelu: Saunadorf

 

Každý by se rád občas podíval na místo, kam se lecjaké oči jen tak nepodívají. Prostřednictvím našeho hotelového časopisu, kterým právě v tuto chvíli listujete, se můžete do takových míst vydat. Je to jednoduché, v pravidelných rubrikách s námi nahlédnete například pod pokličku šéfkuchaři, nebo jako je tomu v tomto případě, přijměte pozvání do zákulisí hotelu. Vítejte v Saunadorfu hotelu Carlsbad Plaza.

Pokud jste stále ještě nepřišli na chuť saunování, věříme, že po přečtení tohoto článku se Váš názor na tento druh relaxace od základu změní. Nejen, že saunování stabilizuje a posiluje psychickou pohodu, ale také přináší tělu fyzický odpočinek, regeneruje ho, pomáhá léčit poúrazové stavy a zvyšuje obranyschopnost. Pravidelné saunování zlepšuje prokrvení lidského organizmu a pomáhá tělu lépe zvládat teplotní výkyvy. Díky pocení se navíc z těla odvádí toxické látky, tělo je poté čistší a méně náchylné k nemocem.

Výhody saunování již známe, nechte se tedy zavést do jedinečného Saunadorfu a navštivme společně 7 různých druhů saun, anatomický masážní bazén, bazének s termo-minerální vodou, anatomická vyhřívaná lehátka, nebo odpočívárnu s vodními postelemi.

TEPIDÁRIUM (teplota 38 °C)

Vzduch je obohacen o esence, mírně předehřívá a uvolňuje tělo. Je vhodný především pro klienty s poruchou oběhového a pohybového systému.

SOLNÁ SAUNA (teplota 38-43 °C)

Vzduch je ionizován roztokem mořské soli. Mikroklima má pozitivní účinky na dýchací cesty a prohřívá, uvolňuje a stimuluje imunitní systém.

BYLINNÁ SAUNA (teplota 38-43 °C)

Vzduch v sauně je zvlhčený párou aromatizovanou bylinkami, jako je šalvěj, rozmarýn nebo levandule. V závislosti na použitých bylinkách jsou účinky protizánětlivé, stimulační a relaxační. Sauna pozitivně ovlivňuje psychiku, metabolismus a dýchání. Doporučuje se také jako prevence proti nachlazení.

LACONIUM (teplota 48-50 °C)

Suché teplo stoupá z lavičky, stěn a podlahy. Laconium je velmi vhodné pro klienty, kteří nesnesou vysokou teplotu. Pot vyplavuje toxické látky z těla a má pozitivní vliv na svalové napětí a celkovou relaxaci.

TURECKÁ SAUNA (teplota 42-45 °C)

Velmi vlhký vzduch je aromatizován eukalyptem. Má pozitivní účinky na dýchací cesty, působí preventivně proti nachlazení a následným pocením se vyplavují toxické látky z těla.

FINSKÁ SAUNA (teplota 80-90 °C)

Teplota v sauně je různá v závislosti na tom, kde sedíte. Odpařování potu ochlazuje tělo. Zatímco se potíte, můžete dodatečně třít kůži, což dělá efekt saunování ještě intenzivnějším. Nedílnou součástí užití finské sauny je ochlazení v bazénu nebo ve sprchovém koutu. Ohřívací a chladící fázi je doporučeno opakovat dvakrát nebo třikrát. Relaxace v tiché místnosti by měla vždy následovat po zchlazení.

RUSKÁ SAUNA (teplota 95-110 °C)

Intenzivního účinku je dosaženo pomocí vysoké teploty a vlhkosti. Chcete-li zvýšit vlhkost v sauně, můžete nalít vodu s březovou nebo jehličnanovou esencí na horké kameny.

O dokonalý chod saun a celého Saunadorfu se stará personál, čítající plavčíky, obsluhu baru, kde si vychutnáte osvěžující a zdravé koktejly, pracovníky technického úseku zajišťující bezvadný chod veškeré technologie a také personál, který se stará vždy a všude o perfektní čistotu. Zkrátka v lůnu Saunadorfu, v prostoru klidu a pohody naleznete dokonalý odpočinek.

 

Fotografie

↑ nahoru