Ze zákulisí hotelu: úklid pokojů

Prostřednictvím následujících řádků nyní můžete navštívit zákulisí našeho hotelu. Tato pravidelná rubrika se snaží ukojit Vaši zvědavost a umožňuje nahlédnout do soukolí složitého mechanizmu, který díky precizní práci všech, jež se podílí na chodu hotelu Carlsbad Plaza, šlape hladce jako luxusní švýcarské hodinky.


Už jste někdy přemýšleli, kdo a kolik práce stojí za bravurně uklizenými pokoji? Prozradíme Vám, že za touto nelehkou prací stojí 22 pokojských, za celkový vzhled a služby pokojů a apartmá odpovídají nejen ony, ale také asistentky, hospodyně a v neposlední řadě manager human resources.

Protože hotel Carlsbad Plaza patří jako jediný v Karlových Varech do prestižní aliance těch nejlepších hotelů světa “The Leading Hotels of the World“ a jako jediný v České republice se pyšní mezinárodním označením “5* Superior“, musí být pokojské speciálně školené na úklid, ať se jedná o pobytový nebo večerní úklid. Pokojské tedy musí splňovat na 107 kritérií, které zahrnují jak osobní přístup jednotlivých zaměstnanců k hostům a jazyková vybavenost, tak vysoké standardy kvality úklidu. Za samotné pokojské pak odpovídají hospodyně, které jim také pomáhají řešit mnoho provozních úkolů, co se týče úklidů a přání jednotlivých hostů.

Vaše pokoje, pokoje hotelových hostů, jsou běžně uklízeny 25 -30 minut, dvoupokojové apartmány pak 40 minut a největší pokoj s číslem 401 zabere pokojské 1 hodinu a 10 minut. Každý pokoj je jedinečný v závislosti na tom, kdo v něm právě přebývá. Neotřesitelné základy stojí na dokonalé čistotě, dále je hostům doplněn minibar, srovnány osobní věci a kosmetika, vyměněno prádlo a mnohé další. Při večerním úklidu chceme, abyste přišli do svého pokoje jako do oázy klidu ideální pro spánek, pokojské zatahují závěsy, nastavují uklidňující hudbu a zanechají malou pozornost v podobě čokoládky.

Hotel Carlsbad Plaza se svými zaměstnanci dělá vše proto, aby se všichni hosté cítili jako doma.

Fotografie

↑ nahoru